3 MA Cross Me Alert Forex Treguesi

3 MA Cross Me Alert Forex Treguesi

4529
0
SHARE

3 MA Cross Me Alert Forex Treguesi është një kombinim i tre mesataren lëviz. Crossovers e këtyre mesataret lëvizin të gjenerojë të blerë dhe shitur sinjal. lëviz Treguesit mesatare janë konsideruar të jetë më e mirë deri në datën për përcaktimin trendin e tregut. Edhe pse mesataret lëviz kanë mbetur tregues që ata të punojnë më mirë në trending mjedisin e tregut. Kombinimet e mesatareve të shumta në lëvizje janë një nga strategjitë më të mira trend mëposhtme ndonjëherë. megjithatë, duke lëvizur mesataret mbikalime strategjitë janë pothuajse të padobishme në një treg anash. Ky problem mund të tejkalohet nga tregtare vetëm në një mjedis të treg trending.

Kur ju instaloni 3 MA Kryqi me Alert në platformën tuaj tregtare, Grafiku i juaj duhet të duket si ky:

Ky tregues është një kombinim i tre mesataret lëviz. Ka tre gjatesite e mesatareve të lëvizshme. Mesatarja blu lëviz është më e shpejtë një, mesatarja e gjelbër lëviz është afatmesme lëviz mesatare dhe mesatarja e kuqe lëviz është mesatarja gjatë lëviz përdorur në këtë strategji.

Të jetë e mjaftueshme të kujdesshëm për të tregtisë vetëm në treg trending.

Blerja Kushtet Përdorimi 3 MA Cross me Alert.

– Tregut duhet të jetë deri trending.
– Tregut duhet të jetë kërcim nga ritëm të kohëve të fundit të ulët.
– mesatare Blue lëvizje duhet të jetë mbi të gjitha mesataret e tjera të lëvizshme.
– Një shigjetë blu duhet të paraqitet nën treg.
– Vendin pozicionin tuaj të gjatë sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
– Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm nën ritëm të ulët të kohëve të fundit.
– Merrni fitimin tuaj, kur një shigjetë të kuqe duket mbi tregun.

Shitja Kushtet Përdorimi 3 MA Cross me Alert

– Tregut duhet të jetë poshtë trending.
– Tregut duhet të bie nga aktivitet të kohëve të fundit të lartë.
– mesatare Blue lëvizje duhet të jetë nën të gjitha mesataret e tjera të lëvizshme.
– Një e kuqe blu duhet të paraqitet mbi tregun.
– Vendin pozicionin tuaj të shkurtër sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
– Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm mbi ritëm të fundit të lartë.
– Merrni fitimin tuaj, kur një shigjetë blu duket poshtë treg.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

3 MA Cross Me Alert Forex tregues është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

3 MA Cross Me Alert Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar 3 MA Cross Me Alert Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko 3 MA Cross Me Alert Forex Indicator.mq4
 • kopje 3 MA Cross Me Alert Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click on 3 MA Cross Me Alert Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • tregues 3 MA Cross Me Alert Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr 3 MA Cross Me Alert Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
3 MA Cross

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje