Adxvma histo Final Forex Treguesi

Adxvma histo Final Forex Treguesi

6258
0
SHARE

Adxvma histo Final Forex Treguesi një vargje ADX lëvizin treguesi mesatar. Prandaj ajo përfshin algorithm e ADX dhe lëviz mesataren. Atëherë rezultatet e llogaritjeve dhe parashikimet janë shfaqur në një Histogram nën tabelë kryesore tregtare. Është shumë e lehtë për t'u përdorur këtë tregues të tregtisë. Ai është i përshtatshëm për fillestar.

Treguesi përbëhet nga një Histogram që kanë bare të ngjyrave të ndryshme. Ka bare e portokalli, blu dhe gri. Baret portokalli janë shfaqur kur çmimet e tregut janë në një trend në rënie. Bare blu janë shfaqur kur çmimet e tregut janë në një tendencë rritëse. Baret gri janë shfaqur kur çmimet e tregut janë në një anash (ka swings të mëdha të tregut) prirje. Ky tregues ka një efikasitet shumë të lartë, në krahasim me pjesën tjetër të treguesve Histogram që ju mund të vendosni një urdhër edhe në bar e parë që të ketë një ndryshim të ngjyrës. Arsyeja për këtë është për shkak se treguesi është programuar për të hedhur poshtë në treg, kur nuk ka lëvizje të mëdha. Prandaj tregtari duhet të shmangin tregtare kur Histogram e treguesit tregon bare gri.

Fig.1. Treguesi i fundit Adxvma histo ngarkuar për në platformën MT4.

Ky tregues është gjithashtu shumë i mirë për scalpers që ajo jep disa sinjale në një ditë, sipas swings tregut e palë të monedhës që ju jeni duke përdorur. Treguesi është projektuar edhe në një mënyrë të tillë që ajo është në gjendje për të refuzuar zhurmën e tregut; prandaj tregtari nuk duhet të trembet nga vendosjen e një qëllim që sapo treguesi i jep një sinjal se tregu është i detyruar të ndjekë atë sinjal. Për shkak të mënyrë të shkëlqyer në të cilën ky tregues parashikon treg, tregtarët rishtar janë shumë më të sigurt kur përdorni këtë tregues. Megjithatë ju duhet të ndjekin logjikën e treguesit në letër; ju duhet të tregtisë kur është koha për të tregtisë dhe për të shmangur tregtimit kur treguesi ju tregon se kjo nuk është një kohë e mirë për të hapur ndonjë tregti (kur Histogram është gri).

Si për të tregtisë duke përdorur treguesin Adxvma histo përfundimtar.

Adxvma histo Final Treguesi Vendosja e një të shitur:

Tregtari duhet të zhvillohet një shesë menjëherë ngjyra e ndryshimeve Histogram në portokalli, nëse ju jeni duke përdorur ngjyrat parazgjedhje. Tregtia shes duhet të jenë të mbyllura kur ndryshon ngjyrë të blu ose gri. Kur ndryshimet ngjyra në gri, tregtari duhet të mbyllë tijat apo tregtinë e saj pasi që në këtë kohë të tregut mund të jetë duke u përgatitur për të lëvizur lart.

Adxvma histo Final Treguesi Vendosja e një blej:

Tregtari duhet të zhvillohet një blej menjëherë ngjyra e ndryshimeve Histogram në blu në qoftë se ju jeni duke përdorur ngjyrat parazgjedhje. Tregtia blej duhet të jenë të mbyllura, kur ndryshimet ngjyra në portokalli ose gri. Në rastin kur ndryshimet ngjyra në gri, tregtari duhet të mbyllë tijat apo tregtinë e saj pasi që në këtë kohë të tregut mund të jetë duke u përgatitur për të lëvizur poshtë.

Ilustrim se si të tregtisë duke përdorur treguesin Adxvma histo përfundimtar.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Adxvma histo Final Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Adxvma histo Final Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Adxvma histo Final Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Adxvma histo Final Forex Indicator.mq4
 • Copy Adxvma histo Final Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Adxvma histo Final Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Adxvma histo Final Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Adxvma histo Final Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Adxvma histo Final

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje