Auto Forecast Expert Forex Treguesi

Auto Forecast Expert Forex Treguesi

3350
0
SHARE

Auto Forecast Expert Forex Treguesi është bërë dhe dorëzuar nga Kishore M. Ai është përgjegjës për të shfaqur një linjë me ngjyra e të cilit ndryshon nga blu në portokalli. Ky tregues është rezultat i një programimit komplekse që nuk ka të bëjë me ndonjë prej treguesve të zakonshme të përdorura në tregjet financiare që nga sot, si MACD, RSI ose mesataret lëviz. Treguesi më tepër përshtatet me kushtet aktuale të tregut duke përdorur algoritme të komplikuara në bazë të veprimit të çmimeve dhe treguesve jashtë porosi. Treguesi i jep ju të blerë ose shitur sinjale. Ajo gjithashtu tregon se ku për të vënë të ndaluar humbjen tuaj nëpërmjet një pop up alarm dritare dhe gjithashtu në tabelë. Nivelet humbje të ndaluar tregohen duke tërhequr një vijë me ngjyrë në tabelë kryesore tregtare.

megjithatë, edhe në qoftë se treguesi është bërë nga një algoritmi kompleks programit, ajo është shumë e lehtë, kur është fjala për të përdorur atë. Ju në fakt vetëm të presim për tregues të ju jap sinjalet dhe puna juaj do të blejë ose të shesë, kur ju të merrni një sinjal.

Treguesi është bërë për përdorim në limitet kohore që janë më të larta se 5 minuta afat kohor. Ju kurrë nuk duhet të përdorin këtë tregues me të 5 kornizë minuta kohë pasi ajo është shumë e rrezikshme. Ajo është projektuar edhe në një mënyrë të tillë që është e përshtatshme për të tregtisë të gjitha palë të monedhës.

Treguesi është përgjegjës për të shfaqur një sinjal alarm pop up dritare. Kjo dritare printon lloje të ndryshme të informacionit që përfshin: drejtimi Trendi: TRENDI UP ose TREND DOWN, çmimi i hyrjes, palë, Blerë ose shitur sinjal, Stop nivelin humbje dhe afati kohor (në të cilën tabelë sinjali).

Fig.1. Alarm sinjal pop-up dritare.

Fig.2. Tregon se si Ekspert Treguesi Auto Parashikimi duket si kur ngarkuar në tabelë tregtare.

Kur tregtare duke përdorur këtë tregues, ka disa informacione të rëndësishme që ju duhet të dini. Një nga kjo identifikimin e një prirje afatgjatë. Nëse jeni duke përdorur për tregtimin e përdorur 1 orë korniza kohore, ngarkesës 2 afati kohor orë dhe të kërkoni në trendin. Kjo zakonisht është e rëndësishme pasi treguesi do të ju tregojnë vetëm trendin e afatit aktual gjatë gjithë ditës dhe nuk do të tregojnë se i kornizave kohore të tjera. Kur ju merrni këtë trend, atëherë si një tregtar, ju duhet të injorojë të gjitha sinjalet që do të jepet nga qendra për trendin tuaj më të lartë në kohë kornizë (sinjal globale).

Atëherë tregtari duhet asnjë tregtisë kur trend çmimet e tregut është anash. Gjatë kësaj kohe tregu është i ndenjur dhe nuk ka vendosur mbi trendin në dhe një herë ju të hapur një pozicion, ju mund të përfundojnë duke e bërë një humbje nëse tregu zgjedh për të lëvizur në një drejtim të kundërt.

Vendosja tregton (hapjen e vendeve të) duke përdorur Parashikimi Ekspert Treguesi Auto.

Sinjalet e këtij treguesi janë ndryshimet ngjyra. Ngjyra blu tregon një tendencë ndaj rritje, ndërsa ngjyra portokalli tregon një trend poshtë lagjes. Prandaj sinjali është kur ngjyra e linjës ndryshon. Për shembull, nëse linja ishte e portokalli dhe të gjithë një e papritur ajo ndryshon në blu, atëherë ka një sinjal të blerë dhe anasjelltas.

Blerja: tregtari duhet të zhvillohet një blej kur ngjyra e linjës ndryshon nga portokalli në blu.

Shitja: tregtari duhet të vendosni një qëllim shesin kur ngjyra e linjës ndryshon nga blu në portokalli.

Shembull i hapjes tregton duke përdorur këtë tregues.

 

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Auto Forecast Expert Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Auto Parashikimi Forex Ekspert Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Auto Parashikimi Ekspert Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Auto Parashikimi Ekspert Forex Indicator.mq4
 • Copy Auto Parashikimi Ekspert Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Auto Parashikimi Ekspert Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Auto Parashikimi Ekspert Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Auto Parashikimi Ekspert Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Auto Forecast Expert

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje