BB Histogram Forex Treguesi

BB Histogram Forex Treguesi

1078
0
SHARE

BB Histogram Forex Treguesi është një tregues tregtare Histogram bazuar. BB Histogram mund të jetë shumë fitimprurës në një bazë të qëndrueshme, nëse përdoret siç duhet. Ky mjet punon më mirë në trending kushteve të tregut. Është e dobishme në tregtare ritëm dhe Scalping. BB Histogram Treguesi punon në çdo kohe e madhe se 5 minutë.

Kur ju instaloni tregues BB Histogram në platformën tuaj tregtare, Grafiku i juaj duhet të duket si ky:

BB Histogram Treguesi përbëhet nga një Histogram dhe pika blu dhe rozë. Kur Histogram është pozitive ajo tregon kushtet bullish tregut dhe kur Histogram është në territor negativ tregon kushtet e tregut bearish. Dots blu e këtij treguesi tregon kushtet bullish tregut dhe dots rozë tregojnë kushtet e tregut bearish. Ju jeni gjasa për të fituar një tregti kur ju vendosni të tregtisë tuaj në drejtim të një treg trending. Për shembull, nëse tregu është lart trending, ju duhet të shikoni për blerjen e mundësive të vetëm dhe ju duhet të shikoni për mundësitë e shkurtër vetëm kur tregu është poshtë trending.

Blerja Kushtet Përdorimi BB Histogram Treguesi.


Tregut duhet të jetë deri trending.
Tregu i duhen kërcim nga mbështetja fundit.
Treguesi BB Histogram duhet të jetë pozitiv.
dots blu duhet të paraqitet mbi Histogram.
Vendin pozicionin tuaj të gjatë sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
Vendin ndaluar humbjen tuaj nën mbështetjen fundit.
Merrni fitimin tuaj kur Histogram kthehet negative.

Shitja e Kushtet Përdorimi BB Histogram Treguesi.

Tregut duhet të jetë poshtë trending.
Tregut duhet të bie nga rezistenca e fundit.
Treguesi BB Histogram duhet të jetë negative.
dots Pink duhet të paraqitet nën Histogram.
Vendin pozicionin tuaj të shkurtër sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
Vendin ndaluar humbjen tuaj mbi rezistencën e fundit.
Merrni fitimin tuaj kur Histogram kthehet pozitiv.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

BB Histogram Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

BB Histogram Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar BB Histogram Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko BB Histogram Forex Indicator.mq4
 • Copy BB Histogram Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi BB Histogram Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi BB Histogram Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr BB Histogram Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
BB Histogram

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje