Camarilla Forex Treguesi

Camarilla Forex Treguesi

3630
0
SHARE

The Camarilla Forex Treguesi ndihmon në llogaritjen pikën përditshme strumbullar bashku me mbështetje dhe nivelet e rezistencës.

Kjo është arritur duke përdorur një ditë më parë Low, i lartë, Hapura dhe të mbyllura dhe duke përdorur të dhënat për llogaritjen e dhjetë nivelet e të cilave pesë janë niveli i ulët mbështetjen dhe pesë të tjerë janë pesë nivelet e rezistencës.

megjithatë, më e rëndësishme nga të gjitha këto nivele janë L3 dhe L4.

Pika strumbullar janë marrë duke përdorur Camarilla Ekuacioni dhe kështu pikë strumbullar Camarilla. Këto rreshta strumbullar janë të dobishme në kryerjen tregtare intra-ditore. Prandaj, ky tregues është më i mirë për tregtarët Forex afat të shkurtër dhe scalpers.

Trading përdorur treguesin camarilla.

Si një tregtar ju duhet të shikoni në nivelet L3 dhe L4 që këto janë vende për të hyrë orders.so tuaj kur tregu merr në nivelin L3 ju duhet të hapur një rend të blerë dhe një rend të shitur kur nivelet e çmimit të tregut të goditur H3 nivel.

Ju duhet të prisni dhe të konfirmuar para hapjes çdo pozicion. L3 është një nivel të rezistencës, ndërsa H3 është një nivel mbështetje. Në rezistencës dhe mbështetje nivelet e çmimet e tregut janë të kthejë apo në dhënien me qira të kërcej prapa. Megjithatë Ndonjëherë kjo prapësimit mund të jetohet shumë e shkurtër se ajo nuk mund të çojë në ndonjë fitimet. Pra, si një tregtar ju duhet të këshillohen që të mos hapur tregton menjëherë, kur çmimet e godet këtë nivele. Ju duhet të mbajë të qetë deri sa ju keni parë të vërtetë tregu ka marrë një ndryshim. Kjo mund të tregohet nga formimi i lodhjes apo pin bar qirinj, boshllëqe lodhje apo shkëputet boshllëqet në këto nivele.

Kur tregtare në rajonin midis L3, H3 dhe nivelet Breakout, Pasi të keni hapur një pozicion të tregtisë, atëherë të siguruar që ju të synuar fitime të vogla reale. Kjo mund të bëhet duke e vendosur të marrë fitime në një distancë që nuk është shumë larg nga pozicioni hapur. Treguesi camarilla nuk tregojnë ternds.it afatgjatë tregon vetëm prirjet afatshkurtra. Prandaj për ju për të përfituar nga këto ju duhet të jenë të gatshëm për të marrë fitime të vogla dhe për të marrë jashtë tregut sa më shpejt që të jetë e mundur. Dështimi për të bërë këtë ju do të përfundojë duke bërë humbje të njëpasnjëshme.

Megjithatë kur niveli Breakout është goditur, atëherë ju mund të siguruar një prirje të vërtetë në çmimet e tregut. Nivelet Breakout janë në L4 dhe H4.if kjo nivelet janë goditur ju mund të presin çmimet të vazhdojnë në drejtimin që ata kanë zgjedhur. Kjo është për të të thotë në qoftë se L4 është kaluar atëherë ka një trend në rënie dhe një tendencë ndaj rritje kur H4 është zhdukur kaluara. Kjo do të thotë që ju mund të bleni kur çmimet rriten mbi H4 dhe shesin kur çmimet bien nën nivelin e L4. Pastaj ju mund të synuar fitime në të L5 dhe nivelet H5 respektivisht.

Fig.1.using treguesin camarilla.

Nga figura e mësipërme nuk është e mundur për të parë L3 dhe L4 levels.however nëse tabelë është i ngjeshur ato mund të jenë të dukshme. Por në qoftë se ju shikoni në anën e majtë të tabelës, pozita e të gjitha niveleve është treguar. Llogaria e hapur demo për të testuar këtë tregues.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Camarilla Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Camarilla Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Camarilla Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Camarilla Forex Indicator.mq4
 • Kopjoni Camarilla Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Camarilla Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Camarilla Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Camarilla Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Camarilla

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje