Dayimpuls Forex Indicator

Dayimpuls Forex Indicator

659
0
SHARE

Dayimpuls Forex Indicator is a trend based trading tool. It’s aim is to determine trend validity and its strength at the same time. That’s why it is attractive to trend traders.

The indicator determines the trend condition with its zero level scale at its oscillator window. The Dayimpuls line moves above or zero level to identify the trend signal.

For a better result from Dayimpuls indicator you may try add some other assisting tools like support/resistance level. It will help you to get better confirmations and more confluence to your trades.

If Dayimpuls indicator is successfully installed in your mt4 system, ajo do të duket si ky

Dayimpuls indicator Overview:

Dayimpuls Line: It has been used to visually determine the level of Dayimpuls indicator according to the price action. Its objective is to interact with the Neutral Level to show the trend condition
Neutral Level: Dayimpuls line coiling around the Neutral Level indicates the trend is neutral and there is no valid trend. Above zero level is bullish and below the level signals bearish trend of the market.

Blej Kushtet:

Price is holds above the support level
Buy triggers when Dayimpuls Line moves above the Neutral Level
Set stop loss limit below the support level
Take profit when price holds below the resistance level with Dayimpuls Line below the Neutral Level

Shitet Kushtet:

Price is holds below the resistance level
Sell triggers when Dayimpuls Line moves below the Neutral Level
Set stop loss limit above the resistance level
Take profit when price holds above the support level with Dayimpuls Line above the Neutral Level

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Dayimpuls Forex Indicator is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Dayimpuls Forex Indicator provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

How to install Dayimpuls Forex Indicator.mq4?

 • Download Dayimpuls Forex Indicator.mq4
 • Copy Dayimpuls Forex Indicator.mq4 to your Metatrader Directory / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click on Dayimpuls Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Indicator Dayimpuls Forex Indicator.mq4 is available on your Chart

How to remove Dayimpuls Forex Indicator.mq4 from your Metatrader 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
DayImpuls

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje