DeltaForce Forex Treguesi

DeltaForce Forex Treguesi

4331
0
SHARE

kjo DeltaForce Forex Treguesi troves dhe tregon në kartelën tuaj, shigjeta grafik për vlerat e sipërme dhe të poshtme të çmimeve të tregut. Për këtë arsye ajo i jep tregtari një sinjal të saktë për të hyrë në një tregti në treg. Treguesi është i përshtatshëm për përdorim në tregtinë ndonjë palë të monedhës dhe në çdo afateve. megjithatë, sa më i lartë afati u përdorur, më pak gjasat e hapjes së një tregti për shkak të një sinjale të rreme.

Treguesi është përdorur për të përshkruar tendencat afatgjata në treg opsion binar. Kur përdorni këtë tregues duhet të jetë shumë i durueshëm që nga sinjalet e saj shfaqet shumë rrallë dhe në të njëjtën kohë ata nuk janë gjithmonë të saktë. Prandaj do të ishte e mençur nëse ju e përfshirë edhe një tregues me atë.

Duke përdorur Treguesi DeltaForce

Fig.1.Chart që ka DeltaForce Treguesi

Treguesi zakonisht tregon dy shigjeta; një blu dhe një shigjetë të kuqe. Këto janë sinjale që ju tregon nëse për të blerë ose shitur.

Vendosjen e një qëllim buy: një tregtar është menduar për të hapur një pozicion të blej një herë ka një shigjetë blu. Shigjeta tregon lart siç tregohet në tabelën e mësipërme. Kjo shigjetë blu tregon fillimin e një prirje rritëse të cilat në shumicën e rasteve është një prirje afatgjatë. Prandaj, sapo ky shigjetë blu duket ju duhet të jetë gati për fitime më të mëdha.

Prandaj kur vënë një humbje të ndaluar për urdhërat tuaj blej ju mund të zgjedhin të vënë atë në një nivel më të lartë. Por mos teproni nivelet pritur shumë fitime që diçka mund të ndodhë dhe në treg mund të kundërt.

Vendosjen e një qëllim të shitur: një tregtar është menduar për të hapur një pozicion të shitur një herë ka një shigjetë të kuqe. Arrow Pikat poshtë siç tregohet në tabelën e mësipërme. Kjo shigjetë e kuqe tregon fillimin e një prirje rënëse e cila në shumicën e rasteve është edhe një trend afatgjatë. Prandaj, pasi kjo shigjetë e kuqe duket ju duhet të jetë gati për të shkuar për shumë më tepër fitime se sa është norma me tregtimin afat të shkurtër apo Scalping.

Prandaj kur vënë një humbje të ndaluar për urdhërat tuaj të shitur ju mund të zgjedhin të vënë atë në një nivel shumë më të ulët. Megjithatë ju nuk duhet të ekzagjerohet nivelet pritur shumë fitime që diçka mund të ndodhë dhe në treg mund të kundërt.

Ju duhet të mbani mend që të përdorin humbjet ndalet në qoftë se ju nuk jeni duke planifikuar për të parë në treg për një kohë të gjatë. Kjo vepron si një formë e menaxhimit të rrezikut tuaj në rast sinjali trend nuk është e vërtetë. Humbja ndaluar mund të vendosen mbi ose nën niveli më i afërt minimale e daljes që mund të merret me anë të përdorimit të mund të jetë mbështetje dhe rezistente nivelet. Ose ju mund të zgjidhni nivelin varësi në bazë të historisë së treguesit të testit për një palë të veçantë të monedhës dhe afatit kohor.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

DeltaForce Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

DeltaForce Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar DeltaForce Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko DeltaForce Forex Indicator.mq4
 • Copy DeltaForce Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi DeltaForce Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi DeltaForce Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr DeltaForce Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
DeltaForce

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje