Dema Moving Mesatare Forex Treguesi

Dema Moving Mesatare Forex Treguesi

3711
0
SHARE

Moving Mesatare Forex Treguesi i Dema cakton peshave të ndryshme të çmimeve të mëparshme dhe gjithashtu merr parasysh informacionin e mësipërm çmimi i monedhës bazë të anketës.

Duke përdorur Dema lëviz treguesin mesatar

Pasi të keni Dema tuaj duke lëvizur tregues mesatare në kartelën tuaj pastaj të shikojnë në treg derisa ka një qiri apo bar që prek lëviz vijën mesatare tregues. Treguesi është i prekur ose gjatë një tendencë ndaj rritje ose në një trend poshtë.

Fig.1. Duke përdorur Dema lëviz treguesin mesatar

Kur ka një qiri që prek mesatare Dema lëviz, hapur një tregti në fund të një qiri rimarrja, në drejtim të ndryshim vetëm në përfundim të qiri rimarrja. Pastaj vendin një humbje të ndaluar në dy deri në tre pips larg.

Pastaj si lëviz tregut, humbja ndaluar është të shkojë në çdo aktivitet tjetër të lartë. Në rast se ju jeni duke përdorur dy tregues si në figurën 2 poshtë atëherë swings të dyja duhet të merren parasysh.

Fig.2. Swings e Dema lëvizin tregues mesatar në një rënieje.

Fig.2. Swings e Dema lëvizin tregues mesatar në një tendencë ndaj rritje

Tregtia është e mbyllur kur humbja ndaluar është goditur. Prandaj, për aq kohë sa ajo nuk është goditur dhe një tjetër ritëm merr vendin lëvizje të ndaluar humbjen me ritëm tjetër.

Ju duhet të vini re se kjo nuk është një tregues që ju përdorni një herë dhe të lënë në treg duke pritur për të bërë fitime. Nëse ju doni për të bërë fitim, atëherë ju duhet të jenë atje në mënyrë që të shikojnë se çfarë po ndodh. Ju nuk duhet të heqë dorë aq kohë sa humbje të ndaluar nuk është goditur.

Qëllimi prapa duke përdorur Dema mesataret tregues lëviz është në mënyrë që të përcaktuar drejtimin prirje.

Një tendencë ndaj rritje në dy Dema lëviz kombinim mesatar tregohet ndodh kur afati më i shkurtër i dy mesataret njëpasnjëshme kryqëzon atë më të gjatë lart. Në anën tjetër një rënieje ndodh kur më i dy mesataret njëpasnjëshme kryqëzon shkurtër një rënie. Kur kjo ndodh atëherë, pritni për bare të prekë linjat dhe të fillojnë tregtare tuaj. Llogaria e hapur demo për të testuar këtë tregues.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Dema Moving Mesatare Forex tregues është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Dema Moving Average Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Dema Moving Mesatare Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Dema Moving Mesatare Forex Indicator.mq4
 • Copy Dema Moving Mesatare Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Dema Moving Mesatare Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Dema Moving Mesatare Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Dema Moving Mesatare Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Dema duke mesatare

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje