DTOSC Forex Treguesi

DTOSC Forex Treguesi

3039
0
SHARE

DTOSC Forex Treguesi është zhvilluar nga një tregtar i quajtur Janus. Ajo është e thjeshtë për t'u përdorur sistemin tregtare dhe ajo është e rekomanduar për fillestar.

Ky tregues është projektuar për t'u përdorur me 15 Minuta dhe afatet më të larta. Kur e keni përdorur atë me një afat kohor të ngushtë, si të 15 minuta afat kohor, shkalla e dhënë sinjalet blerë / shitur do të rritet, duke e bërë atë një sistem të mirë tregtare për scalpers në këtë rast. megjithatë, për tregtarët afatgjata dhe tregtarët intraday, ata duhet të përdorin afatet e H1 dhe më lart.

Ky software tregtare mund të përdoret për të tregtisë çdo palë të monedhës të zgjedhjes suaj. performanca e saj do të mbetet e njëjtë.

Fig.1. Treguesi Dtosc futur për në tabelë tregtare.

Ky sistem tregtare është e bazuar kryesisht në treguesin Dtosc. megjithatë, sistemi tregtar ose mund të përfshijnë SAR alegorik (0.012, 0.1) ose AME 11 dhe EMA 50. Ka një ndryshim në mënyrën se një tregtar pritet të tregtisë me dy kombinime të ndryshme (tregues Dtosc me alegorik SAR (0.012, 0.1) dhe treguesi Dtosc me EMA 11 dhe EMA 50)

Në qoftë nga opsionet, tregtari do të duhet për të ngarkuar alegorik SAR (0.012, 0.1) dhe EMA 11 dhe EMA 50 prej tij ose veten pasi nuk ka template për këtë strategji tregtare.

Si të tregtisë duke përdorur dy kombinime të ndryshme.

1. tregues Dtosc me alegorik SAR (0.012, 0.1)

Zona oversold e treguesit Dtosc në këtë rast është marrë si 30 dhe zona overbought si 70.

Kushtet për vendosjen e një qëllim buy

Tregtari duhet të vendosni një qëllim buy pas një shigjetë e gjelbër (duket si një pikë bashkëngjitur një tjetër dot) që ilustron Blerja gjenerohet. Nëse kjo ndodh, tregtari atëherë duhet të presë për Zonën oversold DTOSC që të arrihet dhe një alegorik SAR dot për të formuar nën shandanët.

Kushtet për vendosjen e një qëllim të shitur

Tregtari duhet të vendosni një qëllim të shitur pas një shigjetë të kuqe (duket si një pikë bashkëngjitur një tjetër dot) që ilustron shitja gjenerohet. Nëse kjo ndodh, tregtari atëherë duhet të presë për Zonën overbought DTOSC që të arrihet dhe një alegorik SAR dot për të formuar mbi shandanët.

Fig.2. tregues Dtosc me alegorik SAR (0.012, 0.1).

1. tregues Dtosc me EMA 11 dhe EMA 50

Kushtet për vendosjen e një qëllim buy

Tregtari duhet të vendosni një qëllim buy pas një Gjelbër Blej Arrow (duket si një pikë bashkëngjitur një tjetër dot) gjenerohet. Tregtari atëherë duhet të prisni për Zonën oversold DTOSC që të arrihet dhe EMA 11 për të marrë mbi EMA50.

Kushtet për vendosjen e një qëllim të shitur

Tregtari duhet të vendosni një qëllim të shitur pas një shigjetë të kuqe të shitur (duket si një pikë bashkëngjitur një tjetër dot) gjenerohet. Tregtari atëherë duhet të prisni për Zonën overbought DTOSC që të arrihet dhe EMA 11 për të marrë nën EMA50.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

DTOSC Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

DTOSC Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar DTOSC Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko DTOSC Forex Indicator.mq4
 • Copy DTOSC Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi DTOSC Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi DTOSC Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr DTOSC Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
DTOSC

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje