Elliot oshilator Wave Forex Treguesi

Elliot oshilator Wave Forex Treguesi

3455
0
SHARE

The Elliot oshilator Wave Forex Treguesi është një tregues oscillatory që përfshin valët. Ajo u zhvilluar nga z. Alex nga Moldavia.

Ashtu siç sugjeron emri, oshilatori Elliot - tregues valë kombinon një valë dhe oshilator. Shumica e pjesës tjetër të oscillators kanë kryesisht bare që luhatet në të dyja anët e një linjë qendrore. Megjithatë për treguesin valë oshilator Elliot, nuk është një shtesë e valëve brenda të cilit oshilator luhatet në.

Treguesi i oshilator Vala Elliot është shfaqur në një dritare të veçantë nën dritaren kryesore tregtare. Ai është përgjegjës për shfaqjen e bare blu dhe vjollcë në të dyja anët e një linjë zero. Bare blu janë formuar në anën e sipërme të vijës zero, ndërsa baret vjollcë janë formuar në anën e poshtme të linjës zero. Në të dy rastet, bare fillon për të formuar nga vija zero dhe të rritet në ose të drejtimit në varësi të lëvizjes së tregut. Baret janë pjesa kryesore e oshilator. Luhatje ndodh kur baret luhaten ose të lëvizin në të dyja anët e vijës zero.

Fig.1. Elliot valët oshilator Treguesi i në një tabelë.

Treguesi gjithashtu ka një valë. Vala vepron si një konfirmim i drejtimit prirje siç tregohet nga oshilator. Vala ka dy linja valë Elliot që janë në të dyja anët e oshilator. Ka një linjë në pjesën e sipërme dhe të poshtme të linjës zero. Vala e zgjeron dhe ngushton sipas varg të çmimeve të tregut swings të. Nëse varg i swings të tregut janë të ngushta, atëherë vala do të jetë i ngushtë dhe baret pastaj do të jetë shumë i vogël. Ne anen tjeter, në qoftë se gama e swings të tregut janë shumë të mëdha, atëherë vala (dy linja valë Elliot në anët e sipërme dhe të poshtme të linjës zero) do të jetë shumë i gjerë dhe si pasojë shufrat do të jetë e gjatë edhe. Vala ka një periudhë të shkurtër të parazgjedhur 5 dhe një periudhë e gjatë e 35.

Në rast se ju duken shumë të ngushtë, ju do të vini re një bar të verdhë që shfaqet në të dyja anët e oshilator. Shfaqja e hekurave të verdhë është e shumë e shumë rëndësi. Bar verdhë shfaqet kur çmimet e tregut janë duke u përgatitur që të ketë një tërheqje prapa. Kur bar verdhë shfaqet tregtari duhet të jenë të vetëdijshëm se tregu do të lëvizë disa pips përsëri para se të vazhdoni me trendin e përgjithshëm.

Si për të tregtisë duke përdorur treguesin Elliot oshilator valë.

Tregtari duhet të vendosni një qëllim shesin kur baret purpurtë fillon për të formuar. megjithatë, është me rëndësi të madhe që të paktën të vendosur një rend të shitur pas bar i dyti purple ka formuar.

Për qëllim BLERJE, tregtari duhet të vendosni kur oshilator tregon bare blu dhe pasi të paktën dy bare kanë formuar.

Shembull i vendosjes tregton duke përdorur treguesin Elliot oshilator valë.

Pas vendosjen e rendit tuaj, dhe ajo është duke fituar fitime, ju duhet të mbyllë atë në qoftë se një bar të verdhë duket që tregu do të prapa.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Elliot oshilator Wave Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Elliot oshilator Wave Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Elliot oshilator Vala Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Elliot oshilator Wave Forex Indicator.mq4
 • Copy Elliot oshilator Wave Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Elliot oshilator Vala Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Elliot oshilator Wave Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Elliot oshilator Wave Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Elliot-oshilator-Wave

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje