Fibonacci Forex Treguesi

Fibonacci Forex Treguesi

3839
0
SHARE

The Fibonacci Forex Treguesi analizon dhe jep raporte që janë përdorur në parashikimin e aktiviteteve të tregut. Ai përdor seri shtues numerike njohur si sekuencën Fibonacci.

Sekuenca Fibonacci është i formuar duke shtuar një numër të numrit të saj të mëparshme. Për shembull 0,1,1,2,3,5,8,13,21, .......... .Nëse ju shikoni në sekuencën ju do të vini re se secili prej rezultateve numër nga shtuar mëparshme dy numbers.eg 3 rezultatet nga 1+2.

Nëse raporti i ndonjë nga kushtet në seri në mandatin e ardhshëm është më e lartë se ajo, asymptotically do të priren për të 0.618 i cili është i njohur si raport Fibonacci. Gjithashtu raporti i ndonjë prej kushteve për një afat tjetër që është më e ulët se ajo, asymptotically synon të 1.618 të cilat nëse vëzhguar nga afër është inversi i raportit Fibonacci.

Që nga tregjet financiare tregon përmasat Fibonaccit në mënyra të ndryshme, atëherë treguesi Fibonacci mund të veprojë si një mjet të llogaritjes objektivat e çmimeve dhe duke vendosur ndalesa (humbjet dhe fitimet).

Ky tregues është përdorur kryesisht për të tregtisë korrigjimet e çmimeve sidomos gjatë lajmeve. Pasi tregu ka reaguar ndaj lajmit atëherë Fibonacci mund të përdoret për të vlerësuar deri në çfarë niveli çmimet do të prapa për të. Kjo është deri për të vendosur një ndalesë nën nivelin e pritur retracement.

Duke përdorur tregues Fibonacci

Ka dy forma kryesore të Fibonacci-së që janë të retracements dhe objektivat e Fibonaccit fitimit.

Të retracements ju tregojnë pikat më të ulët për të blerë në drejtim të një tendencë ndaj rritje gjatë një afat të shkurtër të bien përsëri të çmimeve, ndërsa tregon ku trend do të lëvizin për në trendin aktual të tregut para se të përmbysur apo zvarritjen.

Kur përdorni treguesin tuaj Fibonacci ju vetëm duhet të klikoni mbi butonin Fibonacci në këndin e sipërm të djathtë dhe pastaj kliko në fund të qiri që kanë formuar vetëm. Pastaj të mbajë dhe terhiq për të në fund të qiri

Fig.1.using treguesin Fibonacci

Duke parë në tabelën e mësipërme të Fibonacci ishte tërhequr pasi tregu ka reaguar në masë të madhe gjatë një periudhe të shkurtër kohe. Nivelet retracement janë përdorur për të hapur një tregti e cila në këtë rast do të jetë një mënyrë buy. Është e këshillueshme për të hapur një tregti në nivel 50% nivel ose më i ulët. Pastaj një herë niveleve retracement janë marrë, atëherë atëherë niveli Fibonacci objektiv fitimit janë shfaqur. Ju duhet të vendosni marrë fitimin tuaj në nivelin më të ulët që në rastin tonë është në 1.382.

Treguesi Fibonacci është përdorur në drejtim të prirje dhe kryesisht kur tregu merr një lëvizje të mprehtë në drejtim të kundërt, pas konsolidimit të gjatë një periudhë të gjatë. Llogaria e hapur demo për të testuar këtë tregues.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Fibonacci Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Fibonacci Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Fibonacci Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Fibonacci Forex Indicator.mq4
 • Kopjoni Fibonacci Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Fibonacci Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Fibonacci Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Fibonacci Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Fibos

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje