Forbi parashikues Forex Treguesi

Forbi parashikues Forex Treguesi

4852
0
SHARE

Forbi parashikues Forex Treguesi Procesi i punës është disi e ngjashme me MACD. Kjo indictor është një tregues shumë e thjeshtë dhe efektive.

Treguesi është shfaqur në një tabelë tjetër normalisht nën tabelë kryesore tregtare pasi ajo është e ngarkuar mbi platformën MT4. Ajo ka një kurbë që lëviz në lidhje me tregun e Forex. Ajo gjithashtu ka disa bare që formojnë. Dy kurba dhe baret janë ose në anën e sipërme apo të poshtme të një linjë zero. Në fakt, treguesi formon një Histogram.

Fig.1. Duke treguar treguesin Forbi parashikues.

Nëse ju shikoni në tabelën e mësipërme ju mund të vëreni se treguesi Forbi parashikues lëviz në mënyrë të saktë që lëviz çmimet e tregut. vetëm të ndryshme është se treguesi ka një linjë zero ku ajo luhatet rreth. Treguesi Forbi parashikues lëviz lart larg nga vija zero kur tregon se ka një rritje në çmimet e tregut. Treguesi gjithashtu lëviz poshtë vijës zero kur tregon se ka një rënie në çmimet e tregut.

Atëherë kur çmimet e tregut konsolidon në një nivel të caktuar për një kohë të gjatë, pa të ndryshme nga shumë pips, Histogram i treguesit të Forbi parashikues lëviz më pranë vijës zero duke pritur për të lëvizur lart ose poshtë larg vijës zero përsëri.

Duke shikuar në gradient të kurbës së Histogram treguesi-së, ju lehtë mund të thoni nëse treguesit dhe rrjedhimisht çmimet e tregut janë të rritet ose të bjerë. Kur gradient është i pjerrët, atëherë ka një mundësi të tregut për të vazhduar në drejtimin e kjo është në në atë moment të veçantë.

Fig.2. Interpretuar lëvizjet çmimin e tregut duke përdorur treguesin Forbi parashikues.

Kur gradient është pozitiv dhe shumë i pjerrët, atëherë çmimet e tregut janë në rritje. ndryshe, nëse gradient është e madhe, por negative, atëherë çmimet e tregut janë në rënie. Kur kurba e Histogram është disi 'edhe' (jo i pjerrët), ju jeni të shikojmë përpara për çmimet e tregut në gjumë Forex. prandaj, blej kërkuar në treguesin e Forbi parashikues, një tregtar është në gjendje të përcaktojnë se çfarë çmimet e tregut janë duke u përgatitur për të bërë. Me këtë njohuri, tregtari është i detyruar për të bërë fitime, ndërsa tregtare.

Si për të hapur pozicionet përdorur treguesin Forbi parashikues.

Vendosja e një blej: për ju për të vendosur një rend buy, para së gjithash Histogram treguesi që duhet të jetë mbi vijën zero. megjithatë, ju keni për të parë deri gradienti i Histogram është e madhe dhe pozitive. Pas vendosjes së një urdhër buy, vend një humbje të ndaluar në rreth 10 pips dhe një të marrë fitim në rreth 15 PIPS në varësi të se sa larg Histogram ka lëvizur larg nga vija zero. Nëse kjo është shumë larg nga vija zero, pastaj të jenë të kujdesshëm dhe objektiv fitim të vogël. Përndryshe nëse është vetëm afër vijës zero, atëherë ju mund të synuar 15 pips.

Fig.3. Vendosja e një blej përdorur treguesin Forbi parashikues.

Vendosja e një të shitur: për ju për të vendosur një rend të shitur, para së gjithash Histogram treguesi që duhet të jetë nën vijën zero. megjithatë, ju keni për të parë deri gradienti i Histogram është i pjerrët dhe negative. Pas vendosjes së një urdhër të shitur, vend një humbje të ndaluar në rreth 10 pips dhe një të marrë fitim në rreth 15 PIPS në varësi të se sa larg Histogram ka lëvizur larg nga vija zero. Nëse kjo është shumë larg nga vija zero, pastaj të jenë të kujdesshëm dhe objektiv fitim të vogël. Përndryshe nëse është vetëm afër vijës zero, atëherë ju mund të synuar 15 pips.

Fig.4. Vendosja e një të shitur duke përdorur tregues Forbi parashikues.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Forbi parashikues Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Forbi parashikues Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Forbi parashikues Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Forbi parashikues Forex Indicator.mq4
 • Copy Forbi parashikues Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Forbi parashikues Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Forbi parashikues Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Forbi parashikues Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
parashikues kaluara

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje