Analisti Forex Treguesi

Analisti Forex Treguesi

5185
0
SHARE

Analisti Forex Treguesi është një tregues prirje ritëm. Ky tregues është mirë të përshtatshme për tregtarët afatgjata apo tregtarët intraday. Ai është i përshtatshëm për të gjitha palë të monedhës dhe në të gjitha limitet kohore.

Ky është një tregues shumë efikas që nuk shlyen apo rilyej. Ajo është gjithashtu një zgjedhje e mirë për fillestar. Ata vetëm do të duhet të kalojnë nëpër udhëzimit në mënyrë që të kuptojnë qartë gjithçka që është e nevojshme, kur ata janë të tregtimit.

Treguesi Parashikimi është shfaqur në një dritare të veçantë nën tabelë kryesore tregtare. Grafiku i saj është i ndarë në dy pjesë nga një linjë zero. Pastaj ka bare zi dhe i kuq që luhaten në këtë linjë zero. Me këtë tregues ndryshe nga treguesit e tjerë ritëm, ajo nuk ka ndonjë ndryshim ngjyra. Rozë dhe baret e zezë mund të shfaqen në të dyja anët e vijës zero.

Tendenca e çmimeve të tregut është treguar nga ana e vijës zero që baret janë të formuar. Nëse bare janë formuar në anën e poshtme, atëherë trend në treg është një trend në rënie. Nëse bare janë formuar në anën e sipërme të vijës zero, atëherë prirja është një tendencë në rritje. Bare zi dhe i kuq kanë gjatesite në varësi të fuqisë së prirje në tregun e ndryshme në momentin e formimit të tyre.

Fig.1. Treguesi Analisti.

Bare zezë tregon një trend afatgjatë në krahasim me bare rozë. Kjo është arsyeja se pse ju do të vini re se traversat rozë swings (shfaqen në të dy anët e vijës zero) më shpesh se baret e zezë. Kjo do të thotë në qoftë se bar zezë është nën vijën zero dhe baret rozë janë formuar mbi vijën zero, ka një retracement rritëse e çmimeve të tregut nga prirja e përgjithshme poshtë lagjes që po tregohet nga baret e zezë. Prandaj, me këtë tregues tregtari është në gjendje të dallojnë kur ai ose ajo është tregtare së bashku me prirje kryesore ose së bashku me një retracement dhe kjo do të përcaktojë edhe se sa tregtari është që të presin nga çdo tregti.

Duke përdorur tregues Analisti për të vendosur dhe urdhra të ngushtë

Kur përdorni treguesin parashikues, tregtari duhet kryesisht sy baret pinks sidomos nëse ata janë tregtarët intraday. Por për tregtarët afat të gjatë, ata mund të varen nga baret e zezë.

Për një tregtar brenda ditës, ai ose ajo duhet të zhvillohet një blej kur një bar rozë për të dalë mbi nivelin zero dhe të vendosur një rend të shitur kur një bar rozë të paraqiten nën nivelin zero. tregtarët intraday duhet mbyllur degën e tyre, kur një sinjal të kundërt është dhënë (kur bar rozë është formuar ose poshtë ose më lart vijës zero në varësi të tregtisë që konkurron).

Fig.2. Duke përdorur treguesin analist në tregtimin intraday.

Ne anen tjeter, për një tregtar afatgjatë, ai ose ajo duhet të zhvillohet një blej kur bar zezë shfaqet mbi vijën dhe zero një të shitur kur një bar i zi shfaqet nën nivelin zero. Tregtarët afatgjata duhet të mbyllet urdhrat e tyre, kur një sinjal të kundërt është dhënë.

Fig.3. Duke përdorur treguesin analist në tregtimin afatgjatë.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Analisti Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Analisti Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Analisti Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko analist Forex Indicator.mq4
 • Copy Analisti Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Analisti Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Analisti Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Analisti Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
analist

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje