Futuro Forex Treguesi

Futuro Forex Treguesi

3756
0
SHARE

Futuro Forex Treguesi është i bazuar në korrelacion. Ajo është programuar të projektit veprimin e ardhshëm të çmimeve bazuar në historinë e kaluar e palë të monedhës të lidhen. Ajo është projektuar për të punuar në çdo kohe duke filluar nga më i vogli e cila është 5min në maksimum se platforma juaj mund të ofrojë.

Treguesi thjesht vepron duke vënë në korrelacion në mes të një numër të caktuar të bareve në tabelë të kohëve të fundit të një numri të kaluar të bare bërë një sekuencë gjatësia e të cilit është e barabartë me numrin e bare që janë duke u përdorur në korrelacion. Rezultati i këtij korrelacioni është një numër në mes të - 100 dhe 100. the - 100 është maksimumi inversi korrelacion ndërsa 100 është korrelacioni maksimale pozitive.

Forex Treguesi i Futuro është vendosur për të matur vetëm korrelacion pozitiv me parazgjedhje. megjithatë ju, tregtari gjithmonë mund të vënë atë në një mënyrë që ajo mund të masë të dy negative dhe korrigjimin pozitive nëse dëshirojnë.

Fig.1. Futuro FX Treguesi shpjegoi.

Treguesi i tregon disa informacione mbi këndin e majtë që është vendosur në një kuti blu tekst. Ky informacion është i rregulluar poshtë. Nga fillimi, nuk është emri i treguesit "FuturoFX v2.00", atëherë ka një lidhje në një faqe interneti dhe pastaj koha e tanishme e hapur që është hera e bar e fundit që shfaqet në tabelë u hap. Nga atje ne do të shkojmë me sasinë e qirinj që janë analizuar që është vënë nga max_history që është vendosur. Tjetër është numri i korrelacionit kryer (Numri i OHB në historinë analizuar) dhe kohëzgjatja e çdo bllok histori ndërmjet kllapave. Informacioni tjetër është numri i korrelacionit ndeshjet që është mbi pragun e cila nga default është vendosur në 75.0% treguesi gjithashtu jep lidhjen më të mirë që u gjet. Të pips mundshme tregon shumën e fitimit në drejtim të pips që tregtari është i vendosur për të bërë, kur ai ose ajo hap një të shitur apo një pozicion të gjatë. Treguesi gjithashtu shkon përpara dhe i jep tregtari rezultatin e nivelit të besimit të llogaritjeve korrelacion. Kjo ndihmon tregtari për të vendosur nëse do të tregtisë apo jo.

Si për të vendosur rendin përdorur Futuro Forex Treguesi.

i parë, të gjitha tregtari të duhet të ketë parasysh disa shënime të rëndësishme mbi kur të bëjë porosi duke përdorur këtë tregues. Këto përfshijnë shënim:

– Tregtari duhet të hapë ndonjë tregti vetëm kur niveli i besimit është mbi 50%.
– Nëse potenciali (pips) tregon se gjatë është e barabartë me të shkurtër apo të gjatë dhe të shkurtër të ketë një diferencë prej më pak se 10 pips, tregtari duhet të shmangin tregtare.
– Ndeshjet në korrelacion duhet të jetë mbi 50% për tregtar të tregtisë.

urdhërat Futuro Forex Treguesi Vendosja: tregtari duhet të zhvillohet një urdhër në varësi të potencialit (pips) që është më i lartë. Kjo është në qoftë se treguesi është parashikuar që gjatë do të japë një fitim më të lartë në aspektin e pips se pozitave të shkurtër, atëherë tregtari duhet të zhvillohet një pozicion të gjatë dhe anasjelltas. Kjo mund të bëhet duke e vendosur urdhra në drejtim të cilit bare verdhë (projektimi mirë) janë formuar.

Kur tregtare tregtari duhet gjithmonë të vendosur ndalesa. Këto ndalesa janë të vendosur si më poshtë: marrë fitim është vendosur në numrin e pips treguara në pips mundshme dhe humbje të ndaluar në numrin e pips të tregtisë së kundërt që do të ishte vendosur.

Fig.2. Futuro Forex Treguesi vendosjen e një qëllim të shitur duke përdorur treguesin FuturoFX.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Futuro Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Futuro Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Futuro Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Futuro Forex Indicator.mq4
 • Copy Futuro Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Futuro Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Futuro Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Futuro Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
i ardhshëm

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje