FX Pulse 3.0 Forex Treguesi

FX Pulse 3.0 Forex Treguesi

4729
0
SHARE

The FX Pulse 3.0 Forex Treguesi është përdorur për të përcaktuar trendin dhe gjithashtu të ndihmojë një tregtar në parapërcaktimit drejtimin në të cilin lajmeve Forex do të lëvizë në treg. Kjo është shumë e rëndësishme në forex trading.

Fig.1. Grafiku çmimi FX impuls 3.0

FX impuls 3.0 tregon skemën e çmimeve të dritaren aktuale palë binar. Kjo tabelë çmimi tregon drejtimin prirje në afatet e ndryshme të M5 për D1. Ajo gjithashtu tregon lajmin që priten nga kalendarët Forex ekonomike. Ky tregues vetëm konfirmon lajmin e tanishme ekonomike për këtë arsye ato mund të përdoren vetëm nga scalpers apo tregtarët afat të shkurtër.

Duke shfaqur lajmet si një tregtar ju do të jetë një hap përpara dhe ju do të jetë i informuar mirë në se do të tregtisë apo jo. Gjithashtu ajo do të ndihmojë të vendosë nëse do të përdorin taktika të menaxhimit të rrezikut në rast se keni pasur disa tregton që konkurrojnë në treg në këtë moment. Nëse ju keni një tregti dhe treguesi ka treguar se nuk do të jetë një lajm, atëherë ai është i mençur për të vënë humbjet ndaluar, zvarritës ndalesa ose të marrë fitimet në pozicionin tashmë të hapur. Kjo do të zvogëlojë rrezikun e kapitalit tuaj duke u spastruan të gjitha gjatë lajmeve.

Trading gjatë liron lajmeve është shumë e rrezikshme dhe duhet të bëhet vetëm me një shumë të kujdes. Nëse ju bëni një gabim të hyjnë me shumë të mëdha dhe lëvizjet e tregut kundër jush, atëherë ju do të jetë në për një shok të madh. Çmimet e tregut të lëvizur me shumë shumë pips gjatë lajmeve dhe palë të monedhës të përhapet shumë të mëdha që mund të kërkojnë lëvizje drastike në treg për ju për të bërë fitim. Kjo është arsyeja pse ajo është e këshillueshme që në qoftë se ju jeni një tregtar lajm, atëherë ju duhet të keni një tregues si ky për t'ju ndihmuar të vendosni llojin e tregtisë për të hapur duke parashikuar drejtimin e tregut do të lëvizë.

FX Pulse 3.0 është projektuar për përdorim në platforma MT4 përdorur ndonjë palë të monedhës në çdo kohë. Ajo gjithashtu nuk është shumë e komplikuar për t'u përdorur

FX Pulse 3.0 settings
Ajo ka disa cilësimet që një tregtar duhet të sigurohemi se ata janë të vendosur të drejtë. Këto përfshijnë:

GMT_ ofset. Kjo është përdorur për të përcaktuar kohën kompensuar nga koha GMT varësi të vendndodhjen tuaj. Shembull, nëse koha juaj lokale është GMT- 5 atëherë GMT_ Ofset duhet të jetë "-5".
Njoftimi Sound_. Kjo është përdorur për të mundësuar të shëndosha në rast News. Kjo është ajo që është përdorur për të njoftuar tregtari në rast News.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

FX Pulse 3.0 Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

FX Pulse 3.0 Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar FX Pulse 3.0 Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko FX Pulse 3.0 Forex Indicator.mq4
 • Copy FX Pulse 3.0 Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi FX Pulse 3.0 Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi FX Pulse 3.0 Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr FX Pulse 3.0 Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
FX Pulse

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje