Në disa Treguesi Forex Pivot Point

Në disa Treguesi Forex Pivot Point

4400
0
SHARE

Si një tregtar, vëreni se ka bare apo qirinj. Këto quhen bare pin apo qirinj lodhje. Ata mund të jenë bearish ose bullish bare pin.

bullish Pin Bar ka një fund bisht që pikat poshtë. Ajo tregon se ka një ndryshim të çmimeve që është gati të ndodhë. Në qoftë se ju vendosni një shigjetë në është bishti përballet trupin, shigjeta do të tregojnë për drejtimin e anullimit; e cila në këtë rast është lart. Ky qiri bullish fakt tregon se tregu është refuzuar çmime më tej të ulëta ose nivelin e mbështetjes. Prandaj në qoftë se një qiri i tillë është formuar çmimet janë të ngjarë të rritet.

Bare bearish pin kenë fundi i tyre bisht nalte. Në qoftë se ju vendosni një shigjetë në është bishti përballet trupin, shigjeta do të tregojnë për drejtimin e anullimit; e cila në këtë rast është poshtë. Ky qiri bullish tregon se tregu është refuzuar çmime më tej më të larta ose shkallën e rezistencës. Si një tregtar nëse një qiri të tillë (rraskapitje) Format pastaj të jenë të përgatitur për çmimet për kokë poshtë.

Si një tregtar ju duhet të synojnë mbylljes së bar pin dhe pastaj të hapur një tregti në drejtim që pikat pin bar (kjo është duke vendosur një shigjetë në fund të bishtit duke treguar trupin).

Megjithatë, pas hapjes së një pozicion ajo është e ndërlikuar për të përcaktuar se sa larg trend parashikuar do të shkojnë. Kur ju të hyjë në një tregti që ju janë duke synuar fitime sa më shpejtë të jetë e mundur. Kështu që ju duhet të jetë i sigurt se kur për të hapur një tregti dhe kur për të mbyllur tregtinë.

Bazuar në pengesë e mësipërme, ju keni nevojë për të kombinuar bare pin me një tregues për të marrë 100% rezultat. Treguesi më i përshtatshëm për t'u përdorur është treguesi pika fxi_pivot.

Ky tregues tregon lows arrijë dhe të përditshme. Ajo tërheq një vijë në çmime më të ulët të çdo dite dhe kjo vijë quhet niveli mbështetjen. Ajo gjithashtu tërheq një tjetër linjë të arrijë të çdo ditë të cilat janë të referuara si rezistencën.

Ajo gjithashtu ka një tjetër linjë në mes të mbështet dhe rezistencën e cila tregon nivelin çmimin e tregut në të cilën ditë mbyllet në.

Fig.2. FXI strumbullar pikë tregues në tabelë.

Duke përdorur treguesin pikë FXI strumbullar me bare pin

Në këtë sistem tregtare që ju të shikoni për baret pin që formojnë në rezistencën apo mbështet. Pastaj ju të hapur një tregti në mbyllje të bar pin apo qiri e shterimit.

Të jetë i sigurt për të vënë një humbje të ndaluar në fund të bishtit pin bar. Kjo do të sigurojë që ju jeni të sigurt në rast se tregu sillet keq për shkak të faktorëve të tjerë si lajme apo presion nga tregtarët.

Pastaj vendin marrë fitimin tuaj në mbështetje ditë apo rezistencës nivel më të afërt e mëparshëm 3 në rast të një bar bullish apo rezistencës, ose mbështetje nivel në rast të një bar bearish. Ju filloni me atë në të cilën bar pin ka formuar në.

Kjo strategji do të ju jap 95% dhe kthimet e mësipërme.

Fig.3. Kombinuar bare pin dhe treguesi pikash FXI strumbullar.

nga figura 3 sipër, si një tregtar ju jeni të hapur një urdhër të blerë në mbylljen e bar pin dytë siç tregohet pastaj të marrë fitimin tuaj siç tregohet. Ti e kupton se në qoftë se ju kishte hapur rendin në mbyllje të bar parë pin dhe të vënë të ndaluar humbjen tuaj në fund të bishtit ju ende do të marrë fitimet tuaja. Numrat blu tregon numërimin në mbështetjen e tretë Dita e mëparshme. Llogaria e hapur demo për të testuar këtë tregues.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Në disa Forex Pivot Point Treguesi a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

FXI Pivot Point Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar FXI Pivot Point Forex Indicator.mq4?

 • Në disa Shkarko Forex Pivot Point Indicator.mq4
 • Copy FXI Pivot Point Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi FXI strumbullar Pika Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi FXI Pivot Point Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr FXI Pivot Point Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
pivot Point

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje