FxMath CCI Trader 1 Forex Treguesi

FxMath CCI Trader 1 Forex Treguesi

4491
0
SHARE

The FxMath CCI Trader 1 Forex Treguesi është një tregues i çmuar për një tregtar të kenë. Me tregtari FxMath CCI 1 tregues, tregtimit bëhet më pak e rrezikshme. Kjo është një partner në tregtinë.

Tregtari FxMath CCI 1 tregues vijnë në një paketë që përmban:

FxMath_CCI_Trader_EURUSD_1.ex4
FxMath_CCI_Trader_GBPUSD_1.ex4
FxMath_CCI_Trader_USDJPY_1.ex4
FxMath_CCI_Trader_USDCAD_1.ex4
FxMath_CCI_Trader_USDCHF_1.ex4

Pesë fotografi ekzekutueshme që vjen me paketën janë tregues të përshtatur për palë të monedhës të cilat përfshijnë EUR / USD, GBP / USD, USD / JPY, USD / CAD dhe USD / CHF. prandaj, tregtari FxMath CCI 1 tregues mund të jetë efektive vetëm nëse përdoret për të tregtisë palë të monedhës të përmendura më lart.

Pasi të gjitha dosjet e ekzekutueshme janë kopjuar në dosjen treguesin së dosje të dhënave të platformës Metatrader, ju duhet të ngarkesës tregues specifik për secilin nga palë të monedhës që ju zgjidhni për të tregtisë. Mirëpo nëse ju jeni për shembull në tabelë GBPUSD dhe ju të përpiqen për të ngarkesës FxMath_CCI_Trader_EURUSD_1.ex4, MT4 automatikisht do të ngarkesës FxMath_CCI_Trader_GBPUSD_1.ex4 për ju. Pra, treguesit janë lloj i zgjuar ata tani atë monedhë që do të përdoret në.

Për më tepër ka qenë pesë lloje të ndryshme të treguesve për pesë palë të ndryshme të monedhës, treguesit funksionojnë në të njëjtën mënyrë në ndonjë nga palë të monedhës që ata janë përdorur në. Treguesi është projektuar për t'u përdorur kur tregtare në kuadrin kohor një orë. Prandaj ju duhet të kaloni në afatit H1 për ju për të përfituar të frytshëm nga treguesi. Në qoftë se ju përdorni ndonjë nga kohë tjetër korniza treguesi nuk do të funksionojë në të gjitha; ajo nuk do të tregojë shigjeta.

Si mund të përdorni tregtari FxMath CCI 1 tregues të tregtisë?

Tregtari FxMath CCI 1 tregues është projektuar për të treguar disa shigjeta si një formë e sinjaleve. Ai është përgjegjës për shfaqjen e shigjeta të kuqe dhe blu. Shigjetat e kuqe janë sinjalet për të shitur, ndërsa shigjetat blu janë sinjalet për të blerë.

Fig.1. Duke përdorur FxMath_CCI_Trader_EUR / USD_1.exe4 të tregtisë në EUR / USD palë të monedhës.

Kur ju vendosni një urdhër për shkak ndonjë nga sinjalet, ju keni për të vendosur një humbje të ndaluar. Sinjali është në shumicën e rasteve afatgjatë dhe nganjëherë ajo mund të marrë disa dy deri në tre formacione qiri përpara se të filloni duke e bërë fitime. E njëjta gjë vlen edhe për fitimin e synuar; ju keni për të vendosur një fitim të marrë në mënyrë që ju jeni jashtë tregut kur objektivi juaj është të goditur për të shmangur marrjen e humbjeve pas shikuar disa fitime.

Fig.2. Duke përdorur FxMath_CCI_Trader_USDCHF_1.exe4 të tregtisë në USD / CHF palë të monedhës.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

FxMath CCI Trader 1 Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

FxMath CCI Trader 1 Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar FxMath CCI Trader 1 Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko FxMath CCI tregtari 1 Forex Indicator.mq4
 • Copy FxMath CCI Trader 1 Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi FxMath CCI tregtari 1 Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi FxMath CCI Trader 1 Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr FxMath CCI tregtari 1 Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
FxMath CCI Trader 1

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje