GFK Forex Treguesi

GFK Forex Treguesi

5483
0
SHARE

GFK Forex Treguesi është zhvilluar nga gfkforex. Është shumë e lehtë dhe jo e komplikuar. Ajo është projektuar në mënyrë të tillë që ai i përshtatet edhe fillestar. Ju nuk duhet të konsumojnë shumë nga koha juaj duke u përpjekur për të bërë analizë teknike. Ajo tregon se çfarë është e nevojshme për tregtari. Kjo nuk do të bëjë edhe grafiku look çorganizuar pasi ajo i jep shumë pak, por shumë të rëndësishëm informacion. Kjo është një tregues vetë-kënaqshme që mund të përdoret tërësisht në mënyrë të pavarur pa nevojën e treguesve të tjerë.

Treguesi punon në atë që tregon trendin e çmimeve të tregut. Dhe në të njëjtën kohë, jep një sinjal të blerë ose shitur. Treguesi është shfaqur në një tabelë të veçantë nën tabelë kryesore. Ajo ka një linjë blu që tregon trendin e trendit. Pastaj ka edhe një shitje apo një sinjal blej që është një shfaqet në këndin e sipërm të djathtë. Ajo është shfaqur si një pikë të kuqe në rast se ajo është një sinjal të shitur apo një pikë blu në rast se ajo është një sinjal blej me sinjal të shitur apo të blerë sinjal respektivisht në varësi të cilën sinjali është dhënë.

Fig.1. Forex Treguesi i GFK.

Vija blu që është komplotuar nga swings sipas trendin e çmimeve të tregut në një tabelë. Në anën e djathtë të kësaj tabelë ka një shkallë vertikale që është në rangun e çmimeve të tregut që janë përdorur për të marrë trendin tregohet në këtë moment. Për shembull, nëse çmimet e tregut që u analizuar ishin from1.7234 për 1.7564, kjo do të jetë minimale dhe minimumi i shkallës. Prandaj kjo shkallë ndryshon sipas kohës dhe sipas palë të monedhës të përdorura.

Si të bëhen porosi duke përdorur GFK Forex Treguesi.

Çfarë një tregtar duhet të bëni kur duke përdorur këtë tregues është vetëm për të vendosur rendin kur treguesi thotë vendosni të tregtisë. Kur sinjali është një pikë e kuqe i shoqëruar nga një sinjal të shitur, atëherë ju vendosni një të shitur. Nëse sinjali i dhënë është një pikë blu shoqëruar nga një sinjal blej, tregtari duhet të zhvillohet një blej.

GFK Forex Treguesi shembull i një sinjal të shitur.

GFK Forex Treguesi shembull i një sinjal blej.

Pas vendosjes urdhërat që ju duhet të përdorni ose ndalesa, ose të jetë atje për të parë në treg për ju për të mbyllur urdhrin kur një sinjal të kundërt është dhënë. Për ndalesa, ju duhet të vendosni një humbje të ndaluar në maksimum 10 PIPS larg nga pika e hyrjes e rendit. Pastaj të marrë fitim duhet të jetë vendi në një nivel të realizueshme. Ju nuk duhet të vënë të marrë fitimin tuaj në një nivel që mund të marrë shumë kohë për t'u plotësuar.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

GFK Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

GFK Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar GFK Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko GFK Forex Indicator.mq4
 • Copy GFK Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi GFK Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi GFK Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr GFK Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
GFK

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje