Grail Indic Forex Treguesi

Grail Indic Forex Treguesi

5868
0
SHARE

Grail Indic Forex Treguesi është zhvilluar dhe dorëzuar nga grailforex.com për scalpers. Ajo ishte projektuar për Scalping. Ajo punon më mirë kur përdoret për të kokës e palë të monedhës në vijim: EUR / USD, GBP / USD, USD / CHF, AUD / USD, EUR / GBP, EUR / JPY dhe USD / CAD.

Ju mund të përdorni treguesin me ndonjë prej afateve. Megjithatë për një scalper afatet kohore forta janë gjithmonë më të mirë. Ju duhet të synojnë për të përdorur M5, M15 dhe M30 afatet kohore.

Fig.1. Treguesi Grail Indic ngarkuar në tabelë tregtare.

Grail Indic Treguesi është përgjegjës për shfaqjen e verdhë yll formë shigjete dhe linjës rozë prirje. Verdhë yll në formë shigjetë janë sinjale ndërsa vija rozë trend është vetëm një konfirmim i trendit të çmimeve të tregut. Ka disa qarqe të kuqe që janë të qartë në tabelë. Kjo vetëm përfaqësojnë fillimin e formimit të linjave prirje. Qarqet e kuqe nuk kanë sinjal rëndësia tregtare, ata vetëm tregojnë, ose të tregojë se ku linjat prirje filloi të formuar.

Ashtu siç është e qartë nga figura e mësipërme, treguesi është shumë i ftohtë dhe nuk e mbush kartelën tuaj me një shumë të push. Ajo vetëm tregon informacionin e nevojshëm për tregtari për të përdorur kur tregtare.

Kështu që, se si në mënyrë të veçantë duhet të përdorin një tregtar këtë tregues të tregtisë?

Një gjë që është e vërtetë me këtë tregues është se sinjalet që ajo jep janë shumë të sakta. Prandaj tregtari duhet të bëjë pikërisht si sinjalet sugjerojnë.

Vendosjen e një qëllim buy: për sinjalet blej, yll të verdhë në formë shigjetat janë formuar më poshtë çmimet e tregut. Pra, kur një shigjetë shfaqet nën qirinj, kjo është një blej i drejtë. Edhe pse treguesi është i lirë të zhurmave sinjal (gabime), ajo është gjithmonë e zakonshme dhe zakon i mirë për të përdorur ndalesat. Për një scalper është e këshillueshme për të vendosur ndalesa tuaja në një raport prej 2:1(që është distanca e marrë fitim është dy herë humbje të ndaluar). Megjithatë siguruar që të marrë fitim është e arsyeshme dhe lehtësisht të arritshme. Përndryshe ju do të përfundojnë duke e bërë një humbje që tregu do të fillojë të bjerë para se të goditur të marrë fitimin tuaj.

Fig.2. Vendosja e një POROSI Blej ndërsa Scalping të USD / CHF palë të monedhës Grail Indic Treguesi.

Vendosjen e një qëllim të shitur: për sinjalet shesin, shigjetat yll të verdhë në formë janë formuar mbi çmimet e tregut. Pra, kur një shigjetë duket mbi qirinj, ju duhet menjëherë të vendosur një të shitur. Edhe pse treguesi është i lirë nga gabimet sinjal, ajo është gjithmonë pritet dhe zakon i mirë për të përdorur ndalesat (të ndaluar humbjen dhe për të marrë fitim). Shmangni përdorimin e ndalesa zvarritës për këtë rast. Për një scalper është e këshillueshme për të vendosur ndalesa tuaja në një raport prej 2:1(që është distanca e marrë fitim është dy herë humbje të ndaluar). Megjithatë siguruar që të marrë fitim është e arsyeshme dhe lehtësisht të arritshme. Përndryshe ju do të përfundojnë duke e bërë një humbje që tregu do të fillojnë të lëvizin deri para se të goditur të marrë fitimin tuaj.

Fig.3. Grail Indic Treguesi palcing një rend të shitur.

megjithatë, në qoftë se ju jeni duke shikuar në tabelë gjatë gjithë, atëherë ju mund të mbyllni urdhrin kur një sinjal të kundërt është dhënë.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Grail Indic Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Grail Indic Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Grail indike Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Grail indike Forex Indicator.mq4
 • Copy Grail Indic Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Grail indian në Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Grail Indic Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Grail indike Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Grail Indic

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje