Harmonik Patterns1 Forex Treguesi

Harmonik Patterns1 Forex Treguesi

3433
0
SHARE

Harmonik Patterns1 Forex Treguesi furnizohet nga Islam Khaled dhe kjo është një tregues shumë i plotë dhe ende lehtë për t'u përdorur. Ajo është e bazuar në përdorimin e Fibonacci dhe treguesve zigzag. Inkorporimi i këtyre dy treguesve e bën atë një nga treguesit më të shquar ka për tregtarët intraday. Kjo kryesisht fokusohet në tregtare e retracements.

Cilat janë Forex retracement? Retracements janë lëvizjet që ndodhin pas treg kanë lëvizin mbi një distancë të gjatë ose lart ose poshtë. Në shumicën e rasteve këto retracements bëjnë shumë tregtarët për të bërë humbjet që tregtarët të bëhet hutuar. Ju gjeni tregtarët vendosjen e rendit në fillim të retracements që tregtari nuk e di nëse trendin e tregut është duke vazhduar ose jo. Gjithashtu ndonjëherë ju do të gjeni tregtarët të vinin tregton të kundërta, kur ajo është tepër vonë në retracement e tregut. megjithatë, me këtë tregues harmonik Patterns1, tregtari mund të qetë të tregtisë pa frikë e duke u ngatërruar në retracements Forex.

Të tregues Format harmonik Patterns1 / vizaton vija zigzage në përputhje me mënyrën se si tregu pritet të lëkundur. Linja e zigzag ndryshon ngjyrën e tyre në mes të kuqe dhe blu. Nëse prirja e përgjithshme është poshtë, atëherë vija zigzage do të kuqe në ngjyrë, ndërsa nëse gjenerali trend çmimet e tregut është e lart, linjat zigzag do të jetë blu. Prandaj, pavarësisht nga përfituar nga swings zigzag, tregtari gjithashtu mund të mbajë tregton tij ose të saj për një periudhë të gjatë kohore, derisa ngjyra e ndryshimeve zigzag linjë. Për shembull, nëse një tregtar vendos një urdhër të shitur dhe nivelin se ai ose ajo kishte në shënjestër është arritur, tregtari ende mund të mbajë rendin shitur derisa ngjyra e linjës zigzag ndryshon në blu.

Por nëse tregtari do të hapë degën dhe për të marrë fitime të shkurtër, ai është i mirëpritur edhe për të përdorur këtë tregues. Treguesi tregon nivelin e përafërt në të cilin ritëm tregu është vendosur për të ndryshuar. Ajo tregon / forma trekëndëshat me pika të cilat tregtari mund të përdorin për të përcaktuar humbjet ndaluar dhe të marrë fitime.

Atëherë ky tregues gjithashtu tregon një shigjetë që tregon drejtimin prirje. Nëse prirja është deri treguesi do të shfaq një shigjetë që tregon 'Trend Up' dhe anasjelltas.

Si për të hapur pozicionet përdorur treguesin harmonik Patterns1.

Tregtari duhet të hapë urdhra blej kur ka shigjetë një 'tendencë Up', dhe në qoftë se linjat zigzag janë blu. Tregtari atëherë duhet vendosur humbjen e tij ose të saj të ndaluar në të ulët mëparshme siç tregohet nga zigzag pikën më të ulët të kohëve të fundit kthese. Fitimi konsumues duhet të vendosen në nivelin më të arsyeshëm dhe lehtësisht i arritshëm. Ju mund të përdorni nivelet Fibonaccit për të vendosur se ku për të vënë të marrë fitimin tuaj.

Tregtari duhet të hapë urdhra shesin kur ka shigjetë një 'tendencë poshtë', dhe në qoftë se linjat zigzag janë të kuqe. Tregtari atëherë duhet vendosur humbjen e tij ose të saj të ndaluar në të lartë të mëparshme siç tregohet nga pika zigzag lartë kthese fundit. Fitimi konsumues duhet të vendosen në nivelin më të arsyeshëm dhe lehtësisht i arritshëm. Ju mund të përdorni nivelet Fibonaccit për të vendosur se ku për të vënë të marrë fitimin tuaj.

Shembull i tregton hapen duke përdorur treguesin harmonik Patterns1.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Harmonik Patterns1 Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Harmonik Patterns1 Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar harmonik Patterns1 Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko harmonik Patterns1 Forex Indicator.mq4
 • Copy harmonik Patterns1 Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi harmonik Patterns1 Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi harmonik Patterns1 Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr harmonik Patterns1 Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Harmonic Patterns1

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje