JJN-Bee девизен курс Индикатор

JJN-Bee девизен курс Индикатор

Сподели

JJN-Bee девизен курс Индикатор е наменета за употреба од страна на forex scalpers. Таа е една од наједноставните индикатор scalping во споредба со повеќето други, кои се генерално комплекс. Овој индикатор е направен многу пријателски особено на forex почетници кои сакаат да ги користат scalping стратегија.

Овој индикатор бара само за вашите очи и еден клик на вашето глувче. Тој им дава на сите потребни информации за да влезат во струката.

индикатор JJN-пчела е одговорен за прикажување на стрелките, точки и видот на сигналот текст. Од типот на сигналот текст се прикажува на горниот лев агол, заедно со нивото на кое треба да се стави ред. Всушност ова е главниот сигнал да се види за кога тргување. Стрелките кои се генерирани се или портокал или бледо жолта боја. портокалова стрели што укажува надолу укажува дека постои тренд надолу додека бледо жолта стрели кои така укажува покажува дека постои нагорен тренд.

сл.1. Индикаторот за JJN-Bee.

Откако ќе се даде сигнал, индикаторот оди напред и дава на трговецот со нивоа на гости. Тоа се точки кои се прикажани на секоја страна од светилник на кој е дадено на сигналот. Индикаторот се пресметува на ниво на губење на гости и тоа на профит преземање. Овие две ниво никогаш не се исти и нивоата дадена за еден сигнал не се слични на оние кои се дадени за уште еден сигнал. портокалова претставуваат точки на ниво на профит преземат додека бледо жолти точки претставува ниво на губење на гости. Иако тоа може да изгледа како губење на гости не е неопходно, бидејќи тоа е ретко хит, тоа е секогаш добро да се одржи и запира, како начин на управување со ризикот.

Како да го користите индикатор JJN-пчела да направат нарачки

Постојат некои правила, дека трговецот мора да се придржуваат до кога со користење на овој индикатор за трговија. Овие правила ги вклучуваат:

Нарачките се поставени само по цена нафрла влез ниво. Ова е на ниво кое е наведено под текстот на сигнал на горниот лев агол. На пример, ако се појави текст сигнал за купување, на трговецот треба да почека до пазарната цена нафрла влез ниво нагоре.
Ќе мора прво да се признае вкупниот тренд. Треба да се продаваат само во вкупниот тренд надолен тренд и да се купи само во целокупната uptrend тренд.
продажба: на трговецот треба да се постави за да го продаде кога текст на сигналот покажува на горниот лев агол е "продаде" и ќе се прикаже на портокал стрелка надолу.

купување: на трговецот треба да се постави за да купат кога текстот на сигналот покажува на горниот лев агол е "купи" и се прикажува бледо жолта стрелка надолу.

NB: Сите занаети отвори треба да имаат стоп загуба и Земете Добивка.

Сл.2. Нарачки користење индикатор JJN-Bee.

Forex Индикатори Превземи – инструкции

JJN-Bee девизен курс Индикатор е Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на индикатор forex е да се трансформира на акумулираните податоци историја.

JJN-Bee девизен курс Индикатор предвидува можност да се детектираат различни особености и модели во динамиката на цените, кои се невидливи за голо око.

Врз основа на овие информации, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

Направете го истото и со дефиниција датотека (.TPL), ако постои било каква, на датотеката / отворени податоци фолдер / шаблони.

Како да инсталирате JJN-Bee девизен курс Indicator.mq4?

 • Преземете JJN-Bee девизен курс Indicator.mq4
 • Копија JJN-Bee девизен курс Indicator.mq4 на вашиот Metatrader Директориум / експерти / индикатори /
 • Почнете или да го рестартирате вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табела и временска рамка, каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно оставени во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик на JJN-Bee девизен курс Indicator.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Менување на прилагодувањата или притиснете OK
 • Индикатор JJN-Bee девизен курс Indicator.mq4 е достапен на вашиот Графикон

Како да се отстрани JJN-Bee девизен курс Indicator.mq4 од вашиот Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете на табелата, каде што е показател трчање во Вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “листа индикатори”
 • Одберете го индикаторот и да го избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозити
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Кликнете на линкот подолу за да симнете:
JJN пчела

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор