JJN-Bee Forex Treguesi

JJN-Bee Forex Treguesi

2722
0
SHARE

JJN-Bee Forex Treguesi është projektuar për përdorim nga ana e scalpers Forex. Kjo është një nga treguesit më të thjeshtë Scalping në krahasim me shumicën e të tjera që janë përgjithësisht komplekse. Ky tregues është bërë shumë miqësore sidomos për fillestar Forex të cilët dëshirojnë të përdorin strategji Scalping.

Ky tregues kërkon vetëm sytë tuaj dhe një klikim të mausit tuaj. Kjo i jep të gjitha informatat e nevojshme për të hyrë tregton.

Treguesi JJN-Bee është përgjegjës për të shfaqur shigjeta, dots dhe llojin e tekstit sinjalit. Lloji i tekstit sinjal shfaqet në krye majtë qoshe së bashku me nivelin në të cilin duhet të vendoset rendi. Në fakt ky është sinjali kryesor për të parë për kur tregtare. Shigjetat që janë të krijuara janë ose portokalli, ose i verdhë i zbehtë në ngjyrë. Shigjetat portokalli që pikat poshtë tregon se ekziston një trend poshtë, ndërsa shigjetat zbehtë të verdhë që pikat lart tregon se ka një trend në rritje.

Fig.1. treguesi i JJN-Bee.

Pasi një sinjal është dhënë, treguesi i shkon përpara dhe i jep tregtar me nivelet e ndaluar. Këto janë pika të cilat janë shfaqur në të dyja anët e shandanit mbi të cilin sinjali është dhënë. Treguesi llogarit nivelin e humbje të ndaluar dhe që të marrë fitim. Këto dy nivele nuk janë të njëjta dhe nivelet e dhëna për një sinjal nuk janë të ngjashme me ato të dhëna për një tjetër sinjal. Pikat portokalli përfaqësojnë nivelin e marrë fitim, ndërsa pikat e zbehtë të verdhë të përfaqësojë nivelin e humbje të ndaluar. Edhe pse kjo mund të duket sikur humbja ndaluar nuk është e nevojshme pasi ajo është goditur rrallë, ajo është gjithmonë mirë për të vendosur dy ndalesa si një mënyrë e menaxhimit të rrezikut.

Si të përdorni treguesin JJN-Bee në vend urdhërat

Ka disa rregulla që tregtari ka të përmbahet kur duke përdorur këtë tregues për të tregtuar. Këto rregulla përfshijnë:

Urdhërat janë të vendosur vetëm pasi çmimi i kalon nivelin e hyrjes. Ky është niveli që është treguar më poshtë tekstin e sinjalit në këndin e majtë. Për shembull, nëse një tekst sinjal i BLERJE duket, tregtari duhet të presë deri sa çmimi i tregut kalon nivelin e hyrjes lart.
Ju duhet që së pari të njohin prirjen e përgjithshme. Ju duhet të shesë vetëm në trend të përgjithshëm rënieje dhe vetëm blerë në trend të përgjithshëm tendencë ndaj rritje.
Shitja: tregtari duhet të vendosni një qëllim shesin kur teksti sinjal shfaqet në këndin e sipërm të majtë është 'shitur' dhe një shigjetë portokalli rënie shfaqet.

blerje: tregtari duhet të zhvillohet një mënyrë blejnë kur teksti sinjal shfaqet në këndin e sipërm të majtë është 'BUY "dhe një shigjetë të verdhë i zbehtë në rënie shfaqet.

NB: Të gjitha tregton hapi duhet të ketë një humbje të ndaluar dhe një fitim të marrë.

Fig.2. Vendosjen e urdhrave duke përdorur treguesin JJN-Bee.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

JJN-Bee Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

JJN-Bee Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar JJN-Bee Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko JJN-Bee Forex Indicator.mq4
 • Copy JJN-Bee Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi JJN-Bee Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi JJN-Bee Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr JJN-Bee Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
JJN Bee

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje