Laguerre_RSI Forex Treguesi

Laguerre_RSI Forex Treguesi

910
0
SHARE

Laguerre_RSI Forex Treguesi është një ndryshim i treguesit fuqisë relative (RSI). Ajo eliminon efektet e vonesës dhe whipsaws. Ajo arrin këtë duke përdorur një filtër dhe inkorporuar disa ndryshime shumë në tregues relativ zakonshme forcë. Llogaritjet e saj të të dhënave përdor mëparshme katër bare e fundit.

Ky është një tregues se një tregtar mund të përdorin në tregtinë teknik. Kjo është më e përgjegjshme dhe ka zhurmë më të vogël në krahasim me treguesin RSI.

Karakteristikat e Laguerre_RSI

Laguerre_RSI Treguesi kombinon përdorimin e dy parametrave. Këto parametra janë array dhe gama. Array është seria e kohës të ngushtë që është përdorur në llogaritjen e treguesit (tërhequr skicë e treguesit). Nga ana tjetër, gama është një filtër që është përdorur në lidhje me rrjet për tregues të jetë efektive.
Gama është përdorur në të vërtetë si një faktor të çmimeve fikje të cilat nëse një sinjal të mirë agresive është e dëshiruar është ulur në përputhje me rrethanat, ose në anën tjetër e ngritur në mënyrë që të inkurajojë sinjale më antagoniste. Shkalla input gama ka një gamë të -0.5 në 1.05.

Fig.1. Karakteristikat kryesore të Laguerre_RSI

Duke interpretuar treguesin Laguerre_RSI në lidhje me çmimet e tregut.

Kur përdorni Laguerre_RSI ajo që është më e rëndësishme është duke kërkuar në pozicionin RSI në lidhje me nivelet gama (0, 0.15, 0.45, 0.85, dhe 1). Nivelet më të rëndësishme për të kontrolluar në janë 0.15 dhe o.85.

Kur treguesi Laguerre_RSI fillon të rritet dhe kalon nivelin o.15 atëherë një tregtar është 90% garantuar se ka një tendencë ndaj rritje e mundshme. Nëse trend vazhdon dhe treguesi merr banesa në një nivel më lart 0.85, atëherë ju merrni një siguri se tendencë ndaj rritje e tanishme është e vazhdueshme.

Kur treguesi Laguerre_RSI fillon të bjerë dhe kalon nivelin o.85 atëherë një tregtar është 50% garantuar se ka një rënieje të mundshme. Kjo është në qoftë se tendencë ndaj rritje i mëparshëm kishte shkaktuar treguesi për të kaluar 0.85 nivel. Nëse trend vazhdon dhe treguesi merr banesa në një nivel nën 0.15, atëherë ju merrni një siguri se rënieje tanishme është e vazhdueshme.

Fig.2. interprating tregun duke përdorur laguerre_RSI

Prandaj ju duhet të praktikojnë një shumë durim para hapjes së një trade.in duke bërë kështu që ju duhet për të marrë në konsideratë vijën Filter LAGUERRE që është komplotuar direkt në tabelë si një mesatare lëviz.

Trading përdorur Laguerre_RSI

blej urdhra: vendosni një qëllim blej kur gjatë një tendencë ndaj rritje treguesi kalon 0.15 nivel. Por ju duhet gjithashtu të sigurojë që nga koha që ju jeni të hapur pozicionin, Çmimi (bare në tabelë) është mbi linjë Filter Laguerre.

Fig.3. vendosjen e një qëllim të shitur

mënyrë Shitet: vendosni një qëllim shesin kur gjatë një rënieje treguesi kalon 0.85 nivel. Por ju duhet gjithashtu të sigurojë që nga koha që ju jeni të hapur pozicionin, Çmimi (bare në tabelë) është nën linjë Filter Laguerre.

Pastaj kur tregtare të këshillueshme për të siguruar që ju keni një objektiv të veçantë të pips ju jeni i synimeve për marrjen e fitimit dhe nëse tregu sillet keq për humbje të ndaluar. Prandaj përdorin nivelet e ndaluar për hir të menaxhimit të rrezikut. Llogaria e hapur demo për të testuar këtë tregues.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Laguerre_RSI Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Laguerre_RSI Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Laguerre_RSI Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Laguerre_RSI Forex Indicator.mq4
 • Copy Laguerre_RSI Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Laguerre_RSI Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Laguerre_RSI Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Laguerre_RSI Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Laguerre RSI

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje