MA BBands Sinjalet Forex Treguesi

MA BBands Sinjalet Forex Treguesi

4182
0
SHARE

The MA BBands Sinjalet Forex Treguesi varet parimin e mesatareve të lëvizshme. Kjo është një band (kanal) lloj treguesi që është projektuar për t'u përdorur në të gjitha kornizat kohore dhe në çdo palë të monedhës.

Fig.1. MA BBands sinjalizon tregues.

Tregon tregues dhe tregon banda dhe shigjeta. Ka dy lloje të shigjetave; shigjetat e kuqe dhe blu. Shigjeta e kuqe është shitur sinjal ndërsa shigjeta blu është blerë shigjeta. Treguesi është më mirë nëse përdoret në afatin e H1, por kjo nuk është e detyrueshme. Ju duhet të përdorni atë në ndonjë prej afateve që të plotësoni të rehatshme.

Grupi përbëhet nga tre linjës band. Dy linjat e bardha band dhe një të verdhë linjë mesme band. E mesme band Linja është një lloj i mesatares ku çmimet e tregut të lëkundur në lidhje me. Pra, çmimet e tregut do të shkojnë deri kaluar vijën band mesme dhe të zbresë kaluara të njëjtën linjë band mesme. Prandaj, kur çmimet lëvizin kaluar vijën e band mesme duke shkuar deri, ju duhet të jetë gati për një të shitur. gjithashtu, në qoftë se çmimet e tregut të lëvizur përtej vijës së mesme band poshtë reparte, atëherë ju duhet të merrni gati për një blej. Por në të dyja rastet, prisni për të shitur dhe për të blerë sinjale (shigjeta).

Si për të tregtisë duke përdorur sinjalet tregues MA BBands.

Kur për të vendosur një të shitur: si një tregtar, ju duhet të vendosni një të shitur kur vëreni pamjen e shigjetës e kuqe në rënie. Kryesisht kjo ndodh kur çmimet kanë kaluar vijën e mesme band shkon në ose kaluar vijën e sipërme band bardhë. Në shumë raste arrow format pas çmimet e tregut të kaluar vijën e sipërme band bardhë. Ju duhet të mbyllni rendin kur çmimet kalojnë vijën e mesme band lëviz poshtë.

Fig.2. MA BBands Sinjalet Treguesi (vendosjen e një të shitur).

Kur për të vendosur një blej: si një tregtar, ju duhet të vendosni një blej kur vëreni pamjen e shigjetës blu lart. Kjo kryesisht ndodh kur çmimet kanë kaluar vijën e mesme band shkon në ose kaluar vijën e poshtme band bardhë. Në shumë raste arrow format pas çmimet e tregut të kalojnë ulët vijën e bardhë band. Ju duhet të mbyllni rendin kur çmimet kalojnë band vija e mesme duke shkuar deri.

Fig.3. MA BBands Sinjalet Treguesi (vendosjen e një blej).

Arsyeja pas mbylljes rendin pas vijës së mesme përshkohet është për shkak se një herë kjo është arritur çmimet tani mund të lëvizin në çdo drejtim që ata kanë kërkuar të goditur qendrën e tyre të gravitetit. Prandaj, të jetë i sigurt që ju duhet të mbyllni urdhërat tuaj.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

MA BBands Sinjalet Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

KK BBands sinjale Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar MA BBands Sinjalet Forex Indicator.mq4?

 • Download MA BBands Sinjalet Forex Indicator.mq4
 • Copy MA BBands Sinjalet Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi MA BBands Sinjalet Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi MA BBands Sinjalet Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr MA BBands Sinjalet Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Sinjalet MA BBands

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje