Magic FX Formula V2 Forex Treguesi

Magic FX Formula V2 Forex Treguesi

5162
0
SHARE

Magic FX Formula V2 Forex Treguesi është zhvilluar dhe dorëzuar në internet nga magicfxformula.com. Kjo është një tregues i mrekullueshëm për përvojë dhe fillestar. Kjo nuk ka të bëjë tabelë tuaj duken shumë të çorganizuar. Ajo tregon vetëm informacionin e duhur për tregtari për të bërë tregti e tij / saj. Grafiku është lënë të qartë për tregtari të jetë në gjendje të ketë një pamje të qartë të asaj që ka ndodhur në tregun e.

Të tjera se duke i dhënë tabelë tuaj një pamje të pastër, ajo është gjithashtu një tregues i testuar që kanë treguar një kthesë të madhe në drejtim të ndihmuar tregtarët të bëjnë fitime. Ajo është në mesin e disa treguesve që mund të ju garantojnë fitim maksimal konsistencë për aq kohë sa ju ndiqni sinjalet e saj. Në fakt, ajo është projektuar për të ndihmuar ata të cilët nuk janë në gjendje të bëjnë përshkrimet drejtën e nëse për të shitur apo të blerë.

Kur përdorni këtë tregues, ju nuk duhet të jetë i kufizuar për ndonjë afat kohor. Nëse ju jeni një Scalper ju mund të përdorni treguesin mbi afatet kohore të forta. Ne anen tjeter, në qoftë se ju jeni një tregtar afatgjatë, ju mund të përdorni këtë tregues në vendin tregtisë tuaj afat të gjatë duke përdorur korniza kohore më të larta.

Treguesi përfshin një metodologji alarm që përfshin të dy email dhe tingujt. Email janë veçanërisht të dobishme në rast se ju nuk e keni hyrë në llogarinë tuaj tregtare në platformën Metatrader. Në rast se ju nuk dëshironi ndonjë të këtij, ju thjesht klikoni mbi butonin Listat në krye të tabelës dhe pastaj klikoni në listën e treguesve. Ju pastaj klikoni dy herë mbi të Formula Magjike FX dhe të shkojnë në tab inputeve të drop down kuti që shfaqet. Pastaj ju mund të ndryshojë segment vlerën e AlertOn dhe Dërgojani të rreme.

Si të përdorni Formula V2 Magic FX në vendin e tregton tuaj

Magic FX formul V2 tregon pika të kuqe dhe të gjelbër. Pikat e kuqe janë shfaqur kur prirja është poshtë, ndërsa pika e gjelbra janë shfaqur kur prirja është lart.

Si një tregtar, ju duhet të vendosni një të shitur kur ka një shigjetë të kuqe duke treguar poshtë shoqëruar nga një "shitur" në krye të saj në këndin e sipërm të djathtë. Kjo është treguar në figurën më poshtë.

Fig.1. Magic FX Formula V2 shitjen sinjal.

Në mënyrë që të blerë duhet të ketë një shigjetë e gjelbër duke treguar deri në këndin e sipërm të djathtë dhe një "blerë" poshtë saj. Kjo ilustrohet më poshtë.

Fig.2. Magic FX Formula sinjal V2 për blerjen.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Magic FX Formula V2 Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Magic FX Formula V2 Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Magic FX Formula V2 Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Magic FX Formula V2 Forex Indicator.mq4
 • Copy Magic FX Formula V2 Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click on Magic FX Formula V2 Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Magic FX Formula V2 Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Magic FX Formula V2 Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Magjik FX Formula V2

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje