Max Stacionet V1 Forex Treguesi

Max Stacionet V1 Forex Treguesi

5434
0
SHARE

Max Stacionet V1 Forex Treguesi është i përbërë nga një tregues të quajtur Max Stacionet e cila është një tregues i bërë me porosi alegorik SAR. Max Stacionet sistemi V1 është shumë e lehtë për të tregtisë dhe ajo është gjithashtu shumë e lehtë për të kuptuar. Sistemi është shumë efektive në një treg trending dhe është një prirje strategji pas. Ju gjithashtu do të vëreni se Max Stops treguesi gjithashtu punon si mbështetje dhe nivelet e rezistencës. Sistemi V1 Max Stops gjithashtu punon në tregun e sheshtë edhe pse nuk mund të jetë efektiv si në një treg trending.

Max ndalon tregues është një kombinim i dots. Kur tregu është bullish treguesi Max Stops shfaqet nën tabelë dhe ju mund të shihni kombinime e shumë pika blu. Në anën tjetër në një rënieje ju mund të shihni verdhë dots mësipërme tabelë. Kështu që ju duhet të blerë dhe shitur në bazë të këtyre pikave dhe ngjyrat e saj. Systemseemed të jetë efektive në M1, M5, M30, dhe Listat H1. Në çdo afat kohor më të lartë se korniza kohore të përmendura, max ndalon tregues nuk mund të kryejë mirë.

Është e rëndësishme që ju të dini kushtet e tregut para se të hyjë në treg. Tregu mund të jetë bullish, bearish ose anash. Metodat e përdorura, ndërsa tregtare në një treg trending dhe në një ndryshon tregut anash. Edhe kur ju përdorni treguesin Max ju ndalon të përdorin atë në një mënyrë në një treg trending dhe në mënyrë tjetër në një treg anash.

Kur Max Stacionet V1 është instaluar saktë në platformën tuaj tregtare, Grafiku i juaj duhet të duket si ky:

Max Stacionet Treguesi

Unë besoj se unë nuk kam nevojë për të shpjeguar më tej në lidhje Treguesi max ndalet sa kam shpjeguar tashmë në lidhje me treguesin. Shkurtimisht, ju mund të marrë këtë tregues si një tregues alegorik SAR. Dots blu dhe të verdhë janë sinjalet kryesore për vendimet tona tregtare.

Blerja Kushtet Përdorimi Max Stops V1.

– dots blu (Max Stacionet tregues) duhet të paraqitet nën tabelë.
– Bëni hyrjen tuaj sa më shpejt një tjetër dot duket.
– Vendin nivelin tuaj të ndaluar humbjen e vetëm nën ritëm të ulët të kohëve të fundit.
– Të marrë fitim kur dots verdhë fillojnë të formojnë mbi Listat e çmimeve.

Shitja e Kushtet Përdorimi Max Stacionet Sistemit V1.

– dots verdhë (Max Stacionet tregues) duhet të paraqitet mbi tabelë.
– Bëni hyrjen tuaj sa më shpejt një tjetër dot duket.
– Vendin nivelin tuaj të ndaluar humbjen e vetëm mbi ritëm të fundit të lartë.
– Të marrë fitim kur pika blu fillojnë të formojnë nën Listat e çmimeve.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Max Stacionet V1 Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Max Stacionet V1 Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Max Stacionet V1 Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Max Stacionet V1 Forex Indicator.mq4
 • Copy Max Stacionet V1 Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Max Stacionet V1 Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Max Stacionet V1 Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Max Stacionet V1 Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
MAX Stacionet v1

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje