Multi Moving Mesatare Forex Treguesi

Multi Moving Mesatare Forex Treguesi

6423
0
SHARE

Mesataret Moving janë një nga më të mira treguesve ndonjëherë porosi se tregu Forex do të merrni kurrë. Këta tregues janë përdorur edhe me shumë tregues të tjerë dhe gjithashtu në pjesën më të madhe tregtare automatizuar. lëviz mesatare ashtu siç sugjeron emri, është një mesatare dinamike ndryshimin e çmimeve të mëparshme të tregut. Ajo është dinamike pasi ajo ndryshon me kalimin e kohës, si çmimet e reja të tregut janë të sjellë në treg. Me këto mesataret e çmimeve të tregut, tregtari do të jetë në gjendje për të marrë trendin e tregut dhe madje edhe e di se kur të tregtisë dhe kur të mos.

Ndryshe nga rruga mesataret lëviz janë tërhequr zakonisht në tabelë kryesore tregtare, si një vijë që ndjek çmimet e tregut, treguesi mesatar Multi Moving është shfaqur në një ekran të veçantë nën tabelë kryesore tregtare, si disa vija me pika me pika duke ndryshuar ngjyrën e tyre nga e kuqe në aqua.

Lloji i lëvizin mesataret që janë përdorur në këtë tregues janë mesataret tregues lëviz (nËNA). Periudhat e tyre është treguar në kllapa. Të EMAS përdorura janë nga periudhat e 13,34,55,89. Atëherë të gjithë EMA e janë nga default programed për të punuar në afat kohor H1.

Me këtë tregues trendi i tregut është treguar nga ngjyra dhe jo një linjë që ndjek çmimet e tregut. Kur ngjyra EMA është e kuqe, prirje që është treguar është një trend poshtë. Nga ana tjetër, nëse ngjyra e EMA është aqua, atëherë trend që është treguar është një tendencë ndaj rritje.

Fig.1. Treguesi Multi Moving Average.

Ky tregues nuk është i kufizuar në palë të monedhës të veçantë, por ajo mund të përdoret në ndonjë nga palë të monedhës të zgjedhjes suaj. Ju jeni gjithashtu në liri të përdorin ndonjë afat kohor të zgjedhjes suaj. Kur ju të ndryshojë afatin tuaj, ajo do të tregohet para EMAS. Ajo ka një efikasitet shumë të lartë për shkak të faktit se disa EMAS janë përdorur.

Using the Multi Moving Average indicator to trade.

Kur përdorni treguesin mesatar Multi lëviz, ka gjëra të veçanta që tregtari duhet të mbani gjithmonë në mendje. Kjo perfshin:

– Ngjyra e kuqe tregon një trend poshtë, ndërsa ngjyra aqua tregon një tendencë ndaj rritje.
– Trading duhet të bëhet kur të gjithë treguesit tregojnë një ngjyrë të ngjashme. Nëse kjo është Aqua të gjitha duhet të ketë Aqua dhe në qoftë se ajo është e kuqe të gjithë duhet të jenë të kuqe.
– Asnjëherë mos të tregtisë edhe në qoftë se tre nga treguesit tregon një ngjyrë të ngjashme, por vetëm një nuk ka.
– Pas vendosjes së një tregti, tregtari duhet të mbyllë atë kur njëri nga EMAS ndryshojë ngjyra e saj nga ngjyra e përdorur për të vendosur të tregtisë në një ngjyrë të kundërt.
– Çdo mënyrë duhet të vendoset pas dot dytë ose të tretë të EMA.

Vendosja e një të shitur: një shitje është vendosur në pikë dytë ose të tretë të kuqe në qoftë se të gjitha EMAS janë ngjyrë të kuqe.

Vendosja e një blej: një blej është vendosur në dytë ose të tretë aqua dot nëse të gjitha EMAS janë aqua në ngjyrë.

Fig.2. Vendosja tregton duke përdorur treguesin Multi duke mesatare.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Multi Moving Average Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Multi Moving Average Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Multi Moving Mesatare Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Multi Moving Mesatare Forex Indicator.mq4
 • Copy Multi Moving Mesatare Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Multi Moving Mesatare Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Multi Moving Mesatare Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Multi Moving Mesatare Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Multi Moving Average

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje