Multi Trendi Signal Forex Treguesi

Multi Trendi Signal Forex Treguesi

5133
0
SHARE

Multi Trendi Signal Forex Treguesi përdor një kombinim të nëntë treguesve të llogaritur dhe të japë sinjale. Kjo kryesisht tregojë trendet e palë të monedhës që ju jeni aktualisht tregtare duke përdorur nëntë treguesit e ndryshme dhe në afate kohore të ndryshme. Treguesit e përdorur janë ADX, mOM, SAR, MA, RSI, CCI, SAR, i tetë, dhe WPR.

Multi Trendi Signal Treguesi tregon trendin e çmimit të tregut të palë të monedhës për ju në anën e poshtme të majtë të tabelës kryesore tregtare. Ajo tregon trendin në të gjitha afateve dispozicion (M1, M5, M15, M30, H1, H4, D1, WI dhe MN1). prandaj, ju nuk duhet të lexoj përmes afateve të ndryshme që ka për ju për të përcaktuar trendin e përgjithshëm të çmimeve të tregut.

Fig.1. Trendet janë indicaed në këndin e poshtme të majtë. SHËNIM: prirja e përgjithshme.

Trendi është treguar duke përdorur shigjeta. Shigjetat janë ose të kuqe të kthyera nga poshtë ose blu dhe të përballet me lart. Ata janë të vendosur në një kënd prej negativ dyzet e pesë ose pozitive dyzet e pesë. Ka një tendencë për çdo afatit kohor të dhënë nga çdo tregues që është përdorur. Pastaj ka një trend përfundimtare që është dhënë për M15, M30, H1, H4 dhe D1 si rezultat i analizimit trendet e ndryshme të caktuar nga tregues të ndryshëm. Kjo shkon për të treguar se si një tregtar, ju nuk duhet të ulen dhe të fillojnë të bëjnë llogaritjet dhe kruarje kokën tuaj duke u përpjekur për arsye se çfarë është trendi i mundshëm.

Trendi Signal Treguesi Multi, është një tregues shumë i saktë sidomos për tregtarët të cilët varen nga trendet e tregut të tregtisë. Trendi se ky tregues jep është absolutisht e vërtetë dhe një herë përdoren për tregtimin e, do të pa dyshim të rezultojë në një fitore e madhe për të gjitha tregton vendosur.

Si të përdorni Multi Trendi Signal Treguesi në vend urdhërat

Para vendosjes ndonjë tregton ju duhet të sigurojë që prirja e përgjithshme (ai që është dhënë në të djathtë të tendencave të tjera në fund) që është dhënë për çdo afat kohor është i njëjtë. Kjo eshte, prirja është e njëjtë për të gjitha afateve. Tregtarët gjithashtu duhet të mbani mend se duke përdorur këtë tregues, ju do të keni një probabilitet shumë të lartë fitues. megjithatë, ju do të duhet të jenë shumë të disiplinuar dhe vetëm tregton vend kur treguesi thotë se është koha për të vendosur tregton.

Për tendencat që janë dhënë nga tregues të ndryshëm prirje nuk duhet të jenë të njëjta në të gjitha afateve. Por ajo duhet të jetë e njëjtë për deri në afatin e ardhshëm mbi afatit që ju ae përdorur.

Vendosjen e një qëllim të shitur: ju jeni të vendosur një tregti të shitur kur të gjithë nëntë treguesit e pikë në drejtimin e në rënie (japin të njëjtin trend) për afat kohor të caktuar. Gjithashtu ju duhet ta konfirmoj këtë duke shikuar në trendin e përgjithshëm që është dhënë.

Pas vendosjes së tregtisë, ju duhet kur të gjithë nëntë treguesit në pikën në të kundërt (lart) drejtimi për të njëjtin afat kohor.

Vendosjen e një qëllim buy: ju jeni të vendosur një tregti të shitur kur të gjithë nëntë treguesit pika në drejtimin lart (japin të njëjtin trend) për afat kohor të caktuar. Gjithashtu ju duhet ta konfirmoj këtë duke shikuar në trendin e përgjithshëm që është dhënë.

Pas vendosjes së tregtisë, ju duhet kur të gjithë nëntë treguesit në pikën në të kundërt (në rënie) drejtimi për të njëjtin afat kohor.

Fig.2. Shembull i kur për të vendosur një blej.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Multi Trendi Signal Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Multi Trendi Signal Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Multi Trendi Signal Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Multi Trendi Signal Forex Indicator.mq4
 • Copy Multi Trendi Signal Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Multi Trendi Signal Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Multi Trendi Signal Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Multi Trend Signal Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Multi Trendi Signal

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje