Pip Scazor Forex Treguesi

Pip Scazor Forex Treguesi

9581
0
SHARE

Pip Scazor Forex Treguesi është zhvilluar dhe dorëzuar nga pipscazor.com. Është e lehtë për t'u përdorur treguesin kur është fjala për hapjen degën. Ajo është projektuar për të ndihmuar tregtarët të cilët tregtisë përditshme. Ndërsa duke përdorur këtë tregues, një tregtar mund të bëjë deri në 300 fitim PIP një ditë.

Treguesi ka valët apo linja që ju duhet të mbajnë gjurmët e. Ajo vetëm jep dhe tregon sinjale. Të gjitha llogaritjet e tjera dhe logjika e tjera tregtare janë të fshehura nga tregtari. Prandaj lë tabelë tregtare shumë të pastra, ndërsa ende përmbushjen nevojën e sigurimit të një sinjal tregtare. Gjithashtu në krahasim me pjesën tjetër të treguesve të cilat marrin shumë kohë për të siguruar një sinjal, treguesi Pip Scazor ofron disa sinjale në një ditë. prandaj, kjo një zgjedhje e përkryer për edhe scalpers edhe pse ata duhet të jenë pak të durueshëm. Ju mund të bëni dy deri në pesë tregton në një ditë.

Fig.1. Tregon sinjalet që janë të krijuara nga treguesi scazor Pip.

Treguesi i jep sinjalet e saj në drejtim të pika të kuqe dhe blu. Ajo gjithashtu jep të shëndosha dhe email alarme në varësi se si ju keni vendosur treguesin. prandaj, të gjitha që është e nevojshme është që tregtari qëndron tregton vigjilent në mënyrë të hapur dhe të mbyllur tregton.

Me këtë tregues ajo është e rekomanduar që ju të shikojnë në treg 24/7. Ju nuk duhet të largohen tregton drejtimin. megjithatë, në qoftë se objektivi juaj është vetëm një tregtisë në një ditë, ju mund të hapë një urdhër dhe vendin e marrë fitime dhe të ndaluar humbjet dhe të lënë në treg për tregti të mbyllur në vetvete.

Vendosjen e urdhrave duke përdorur treguesin Pip Scazor.

Treguesi i scazor Pip është një tregues se është shumë efikas. Fakti që ajo jep shumë sinjale në një DA mos kompromentojnë efikasitetin e saj. prandaj, për çdo tregti që ju vend që ju duhet të jetë i sigurt për të fitimit vetëm nëse ju bëni atë në mënyrë të drejtë.

Blej sinjalet janë pika blu që shfaqen nën çmimet e tregut. Pasi sinjal është gjeneruar dhe shfaqet, tregtari duhet të marrë të gatshme për të hapur një urdhër për qiri e ardhshëm që fillon për të formuar.

Të shitur sinjale janë pika të kuqe që shfaqen në krye të niveleve të tregut. Ju duhet të bëni të njëjtën gjë kur është fjala për vendosjen e rendit tuaj; presin për qiri e ardhshëm dhe vendosni porosinë tuaj të shitur.

Pasi ju vendosni urdhërat tuaj; të jetë ajo shesë ose të blejë rendin, ju duhet të vendosni një humbje të ndaluar në rast të lajmeve të tregut pasi që ky tregues nuk është i programuar për të marrë jo prej tyre. megjithatë, për fitimin tuaj të synuar ju mund të zgjidhni për të mbyllur të urdhërojë veten ose përdorin një fitim të marrë. E gjithë kjo do të varet nga ju.

Shembull se si në vend urdhërat.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Pip Scazor Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Pip Scazor Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar PIP Scazor Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Pip Scazor Forex Indicator.mq4
 • Copy Pip Scazor Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Pip Scazor Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Pip Scazor Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Pip Scazor Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Pip Scazor

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje