Pips Forex Treguesi Striker

Pips Forex Treguesi Striker

3223
0
SHARE

Pips Forex Treguesi Striker është projektuar për të vepruar në të njëjtën mënyrë si ato të lëvizjes së treguesve mesatarë. Ky tregues është shumë e thjeshtë për t'u përdorur dhe ajo është e rekomanduar për fillestar. Kjo do të ju tregojnë kur për të vendosur tregton dhe kur për të mbyllur ato. E vetmja gjë e nevojshme për ju si një tregtar është për të kuptuar se çfarë sinjali do të thotë se çfarë.

Kur përdorni këtë tregues, tregtari gjithmonë do të ketë një tregti që konkurrojnë në treg dhe duke siguruar se përfitimet tregtar maksimalisht formojnë swings tregut. Efikasiteti i këtij treguesi është gjithashtu shumë e lartë duke filluar në mes të 90-95%. Kjo do të thotë se shumica e tregton që tregtari do të hapet me këtë tregues do të rezultojë në fitime.

Ky tregues është një tregues prirje. Ajo përcakton llojin e prirje që është në treg. Ai është i përshtatshëm për përdorim, kur ndonjë nga palë të monedhës të zgjedhjes tuaj tregtare dhe ajo mund të përdoret për ndonjë kuadër kohor.

Treguesi tregon dy linja dhe dy llojet e shigjeta. Të gjitha informatat e këtij treguesi shfaqet në tabelë kryesore tregtare. Por treguesi mban tabelë pastër për tregtari për të shtuar ndonjë gjë tjetër që ata të mund në mënyrë dëshirojnë.

Të dy linja shfaqet janë të ngadalshëm dhe të shpejtë mesataret lëviz edhe pse ata janë të referuara si Pips_Striker_Indicators. Pips_Striker_Indicator ngadalshëm lëviz është ai i kuq, ndërsa Pips_Striker_Indicator shpejtë lëviz është një blu. Sinjalet për tregti dhe edhe mbylljen e tregtisë janë dhënë kur dy Pips_Striker_Indicators kalojnë njëri-tjetrin. Në atë rast të kalimit njëri-tjetrin, ka shigjetat që shfaqen për të ndihmuar tregtari në marrjen e vendimeve tregtare. Shigjeta gjeneruar është ose aqua ose blu.

Fig.1. Treguesi Forex Pips Striker.

Kur mesatarja shpejtë lëvizin (Pips_Striker_Indicator) kalon mbi mesataren ngadalshëm në lëvizje (Pips_Striker_Indicator), trendi treguar është një tendencë ndaj rritje. Dhe në këtë kohë arrow blu gjenerohet. Në anën tjetër, kur mesatarja e ngadaltë lëviz (Pips_Striker_Indicator) kalon mbi mesataren lëvizje të shpejtë (Pips_Striker_Indicator), pastaj një trend poshtë është treguar dhe një shigjetë aqua ngjyrë gjenerohet.

How to place orders using the Pips Striker Indicator.

Tregtari është menduar të bëjë porosi kur shigjetat janë të krijuara.

– Aqua shigjetë (zakonisht pikë poshtë) tregon një trend poshtë.
– Blue shigjetë tregon një deri (zakonisht tregon up) prirje.

megjithatë, tregtari duhet gjithmonë të siguruar që ai ose ajo hap një blejë ose të shesë rendin pas qiri i cili gjeneruar arrow mbyllet.

Vendosjen e një qëllim të shitur: urdhri shitur duhet të vendoset në fillim të qiri dytë apo në qiri tjetër që formon pas aqua shigjetë gjenerohet.

Vendosjen e një qëllim buy: urdhri blej duhet të vendoset në fillim të dytë ose në qiri tjetër që formon pas aqua shigjetë gjenerohet.

Urdhri janë të mbyllura, kur një sinjal të kundërt është e gjeneruar. Prandaj, nuk ka nevojë për të përdorur ndalesa.

Fig.2. Vendosjen e urdhrave përdorur treguesin Pips Striker.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Pips Striker Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Pips Striker Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Pips Striker Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Pips Striker Forex Indicator.mq4
 • Kopjoni Pips Striker Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Pips Striker Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Pips Striker Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Pips Striker Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
pips Striker

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje