Parashikimi Forex Treguesi

Parashikimi Forex Treguesi

9658
0
SHARE

Ashtu siç sugjeron emri, Parashikimi Forex Treguesi ndihmon tregtarët në parashikimin se çfarë do të ndodhë me tregun e. Ajo është një mjet shumë i rëndësishëm për tregtarët. Çdo tregton tregtar me një pritje të asaj që do të ndodhë në treg në të ardhmen e afërt.

Parashikimi Forex Treguesi është shfaqur në një tabelë të veçantë nën tabelë kryesore tregtare. Ai jep një përmbledhje të numrit të përgjithshëm të blerësve dhe shitësve në treg në formë të përqindjes. Treguesi gjithashtu jep fitimet që janë duke u bërë nga tregtarët dhe gjithashtu tregon fitimet e mbyllura.

Ky tregues tregon edhe trendin dhe fuqinë e prirje në një shkallë nga 1 në 100 në të gjitha afateve. Kjo shfaqet duke përdorur shigjeta si elemente që janë shfaqur nën tabelë kryesore tregtare. Për shembull, nëse keni hapur një tabelë EUR / USD treguesi do të tregojnë prirje dhe forca trendin e asaj palë të veçantë të monedhës në të gjitha afateve. Ajo do të tregojë se çfarë prirje në M1, M5, M15, M30, H1, H4 dhe D1 janë.

Të tjera se duke siguruar një informacion të plotë në lidhje me gjendjen aktuale të tregut Forex, Ajo gjithashtu tregon se kjo është një kohë e mirë për të vendosur një të shitur apo një blej.

Ky tregues është shumë unike pasi që edhe ju tregoj parashikimin e kohës u largua për trendin aktual të tregut. Kjo është në fakt një gjë e çmuar për çdo tregtar Forex që ai ose ajo do të jetë në gjendje të vendosin për sa kohë urdhri do të kandidojë (mbeten të hapura). Gjithashtu, duke e ditur se sa kohë trend do të kandidojë, tregtari është gjithashtu në gjendje të bëjë një gjykim të mirë nëse do të zhvillohet një mënyrë apo jo. Për shembull, nëse një tregtar vetëm për shkrimet në llogarinë e tij ose të saj tregtare që duan të tregtisë dhe pas ngarkimit këtë tregues mbi një tabelë treguesi tregon se parashikim për prirje të gjatë për të ardhshëm 1 minutë 3 sekonda, tregtari do të vendosë nëse do të tregtisë apo jo. Dhe në qoftë se për shembull tregtari vendos për të vendosur një tregti, pastaj tregtari do të jetë shumë vigjilent për të parë se çfarë treguesi do të thonë pas 1 minutë 3 sekonda janë të gjatë; nëse treguesi tregojnë se trendi i gjatë është duke vazhduar, pastaj tregtari do të largohet nga menyre per te drejtuar dhe nëse treguesi thotë ndryshe tregtari do të mbyllet rendin.

Treguesi është gjithashtu përgjegjës për formimin e shigjetave. Shigjetat janë formuar në tabelë kryesore tregtare në fund të hekurave. Shigjetat tregojnë as uptrends ose trendet poshtë. Nëse një tendencë ndaj rritje, atëherë shigjeta është e gjelbër. Nëse një trend poshtë atëherë shigjeta është e kuqe.

Si të përdorni Parashikimi Treguesi Forex në vendin e tregton.

Gjërat kryesore për të kërkuar në mënyrë të hapur tregton janë:

– Lloji i shigjetës formuar
– Përqindja e parashikim
– Koha e mbetur për trendin

Parashikimi Treguesi Forex Vendosja e një shitje:

Tregtari duhet të zhvillohet një të shitur kur kur shigjeta është i kuq dhe duke treguar një prirje poshtë dhe nëse përqindja e parashikim është mbi 80% dhe kur koha e mbetur për parashikim është të paktën 5 minuta.

Parashikimi Treguesi Forex Vendosja e një Blej:

Tregtari duhet të zhvillohet një të shitur kur kur shigjeta është e gjelbër dhe duke treguar një tendencë ndaj rritje dhe nëse përqindja e parashikim është mbi 80% dhe kur koha e mbetur për parashikim është të paktën 5 minuta.

Urdhërat duhet të mbyllet kur një sinjale të kundërta janë dhënë.

Shembull i kur për të hapur urdhra duke përdorur parashikimin Treguesi Forex.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Parashikimi Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Parashikimi Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Parashikimi Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Parashikimi Forex Indicator.mq4
 • Kopjoni Parashikimi Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në parashikim Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Parashikimi Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Parashikimi Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Parashikim

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje