PZ Day Trading Forex Treguesi

PZ Day Trading Forex Treguesi

1831
0
SHARE

The PZ Day Trading Forex Treguesi nga pika zero tregtare. Kjo është një tregues Scalping. Ajo mund gjithashtu të përdoret për tregtimin intraday. Ajo është projektuar për të zbuluar prirje ndryshim në një mënyrë të Zig-Zag. Treguesi ka repainting ose pikturë prapa. Është algorithm është programuar të reagojë shumë shpejt të lëvizjeve të tregut dhe të përdorin veprimet e çmimeve për të dhënë sinjale. Ajo ka një efikasitet prej rreth 90%-95%. Prandaj është një tregues i besueshëm për të përdorur në tregtinë tuaj.

Ajo është projektuar për të punuar në të gjitha platformat MT4. Ajo mund të përdoret për të tregtisë duke përdorur ndonjë nga afatet, por që ajo është projektuar për Scalping, ajo është e mirë në qoftë se përdoret me afate kohore pak të shtrënguara të M5-M15.

Trading Dita PZ është quajtur si një tregues shumë aspekte e cila varet nga breakouts rregullueshme gjatësi dhe zonat e ngjeshur në majat Donchian ose fundeve. Megjithatë treguesi tregon vetëm informacion të rëndësishëm duke i mbajtur junk mortajë-prej rëre për vete.

Treguesi është përgjegjës për formimin e shigjeta blu dhe të kuqe. Këto shigjeta shërbejnë si sinjale tregtare. Arrow blu tregon se çmimet e tregut janë të vendosur për një trend bullish, ndërsa shigjeta e kuqe tregojnë se çmimet e tregut janë të vendosur për një trend bearish. Me pak fjalë shigjetat blu tregon se çmimet e tregut janë të vendosur të rritet, ndërsa shigjeta e kuqe tregon se çmimet e tregut janë të vendosur për të hequr dorë.

Fig.1. Dita Trading Treguesi i PZ futet në tabelë EUR / USD.

Ky tregues është projektuar edhe për të shqyrtuar sinjalin e vet. Ajo në fakt mëson në lidhje me sinjalet e veta. Pasi ajo jep sinjalet e saj, ajo shkon përpara dhe analizon sinjalin dhe tregon informacion në këndin e majtë të tabelës tregtare. Ekziston edhe një linjë purple pikëzuar që tërheq vijën fitimi i çdo tregti është parashikuar të jetë. Ka edhe një emërtim të purpurta që tregon fitimin e mundshme në drejtim të pikave për çdo tregti.

Si për të vendosur dhe tregton të ngushtë duke përdorur PZ Day Trading treguesit të.

Tregtari duhet të jetë shumë i kujdesshëm në lidhje shigjeta e kuqe dhe blu që ata janë sinjalet tregtare. megjithatë, tregtari mund të shkoni edhe në customization tregues dhe të vendosur alarme në mënyrë që ai ose ajo mund të alarmuar sa herë që ka një sinjal tregtare.

Kur vendosjen e tregton tregtari duhet të përdorë statistikat historike në këndin e sipërm të majtë të tabelës për të vendosur ndalesa e tij ose të saj. Marrë fitim duhet të vendoset në bazë të historisë fitues, ndërsa humbje të ndaluar duhet të vendoset në përputhje me historinë e humbjes. Për shembull, nëse statistikat historike tregon një fitues 85 %( 204 nga 240), tregtari duhet të vendosin të marrin fitimin e tij në 204 pikë nga e rendit. Nëse statistikat historike shkon përpara dhe tregon humbjes 5% (36 nga 240), tregtari duhet të përcaktojë humbjen e saj të ndaluar në e tij ose 36 Pika nga e rendit. Megjithatë që nga disa herë ndërmjetësi nuk mund të lejojë shumë i ngushtë ndalet humbja ndaluar mund të vendosen në 100 pikë (10 pips).

Vendosja e një të shitur: tregtari duhet të zhvillohet një urdhër të shitur pas formimit të shigjetë të kuqe.

Vendosja e një blej: tregtari duhet të zhvillohet një blej pas formimit të shigjeten blu.

Shembull i vendosjes së porosive përdorimit ditës tregtare Treguesi PZ.

 

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

PZ Day Trading Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

PZ Day Trading Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar PZ ditës tregtare Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Day PZ forex trading Indicator.mq4
 • Copy PZ Day Trading Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Ditën PZ Trading Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi PZ Day Trading Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr PZ Day Trading Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Trading Day PZ

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje