QQE New Forex Treguesi

QQE New Forex Treguesi

4451
0
SHARE

QQE New Forex Treguesi është një update i treguesit të vlerësimit sasior dhe cilësor që është përdorur në opsione binare tregtare në platforma MT4. Ai nuk është i kufizuar për çdo palë të monedhës të veçantë, Çdo herë tregtimit ose afati. Ajo operon në parimin e formimit të sinjaleve indikative në një Histogram komplotuar duke përdorur ngjyra të ndryshme.

Gjë e re me këtë tregues është shigjetat sinjal që tregojnë ku një tregtar mund të hapur një pozicion të gjatë dhe ku për të vendosur një qëndrim të shkurtër. Të gjatë Pozicioni Sinjali është një shigjetë e gjelbër, ndërsa sinjali shkurtër pozicioni është sinjal i kuq. Gjithashtu në këtë version të ri të QQE një tregtar mund të konfiguroni ngjyrat e shigjeta; ata nuk duhet të jenë domosdoshmërisht të kuqe dhe të gjelbër. Gjithashtu ju mund të vendosni alarme që ju përshtatet. Këto alarme janë ndryshuar në të dy parametrat e alertsOnSignalCross dhe alertsOnZeroCross.

Ky tregues të varet në mënyrë të konsiderueshme nga RSI, por versionin e saj të zbutura.

Kur e keni përdorur këtë tregues duhet të sigurojë që ju të paktën e përdorin atë në kombinim me treguesit e tjerë si pikat e FXI strumbullar dhe kanaleve në mënyrë që të shmangur duke u kapur në një alarm të rremë dhe tregues të një prirje.

Llogaritja QQE

Ajo është e bazuar në një llogaritje të ndërlikuar të versionit të zbutura e treguesve RSI. Kjo i jep rritje të dy linjave të shfaqet në një dritare të veçantë tregues. Këto rreshta janë lëvizje të shpejtë dhe linjat lëvizin ngadalshëm. Prandaj treguesi ka tre linja që janë komplotuar.

Fig.1. Linjat e ndryshme dhe nivelet e QQE

Në dritaren e treguesit të 50 Niveli është përdorur për sinjale.

QQE caqeve Input

Si një tregtar ka disa parametra që ju duhet të vendosë para se të përdorni treguesin QQE. Së pari është SF që qëndron për faktorin zbutjen dhe ajo është e vendosur në një mungesë të 5. Tjetri është AlertLevel që është vendosur në mënyrë që për të vendosur alarme dhe kjo është nga default vendosur për 50. Kryesisht kjo nuk është e këshillueshme për të ndryshuar këtë parametër nëse nuk janë shumë mirë të më liruar me prirje dhe strategjinë ju jeni duke përdorur.

Gjithashtu ka edhe MsgAlerts që është përgjegjës për shfaqjen e mesazheve. Ajo është e vendosur të vërtetë nga default dhe një herë se është e vërtetë mesazhi shfaqet. Atëherë nuk është SoundAlerts që përcakton alarme të shëndosha dhe nga default është vendosur të vërtetë. Gjithashtu është SoundAlertFile është e vendosur për alert.wav dhe është emri që është caktuar për tingujt e gatishmëri të shëndoshë.

Së fundi është një parametër që është përgjegjës për dërgimin e një alarm email në adresën tuaj email dhe është referuar si eMailAlerts.

Duke përdorur tregues QQE të tregtisë

Treguesi QQE mund të përdoret në mënyra të ndryshme, cilat jane:

1) Për tregues prirje.

Në këtë metodë tregtari duhet të shikoni në kur të vijë RSI kalon 50 nivel ose poshtë ose lart. Nëse poshtë atëherë nuk është një tendencë ndaj rritje dhe kështu një mundësi e mirë për të hapur një pozicion të gjatë. E kundërta është e vërtetë për një qëllim të shitur.

2) Watching për nivelet overbought dhe oversold tregut.

Kjo është bërë duke respektuar nëse RSI kalon 30 ose 70 nivel. Nëse RSI merr apo kalon 70 Niveli i lart e tjerë ka një overbought. Nëse ajo kalon 30 Niveli poshtë atëherë nuk është një oversell.

3) Duke vënë në dukje divergjente.

Kjo ndihmon në parashikimin anullimet e çmimeve të niveleve të tregut. Llogaria e hapur demo për të testuar këtë tregues.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

QQE New Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

QQE New Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar QQE New Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko QQE New Forex Indicator.mq4
 • Copy QQE New Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi QQE New Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi QQE New Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr QQE New Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
QQE Treguesi i ri

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje