Real Woodie CCI Forex Treguesi

Real Woodie CCI Forex Treguesi

4956
0
SHARE

Real Woodie CCI Forex Treguesi është një nga treguesit më të plotë dhe fitimprurëse që ju do të vijnë të gjithë. Kjo është në fakt një tregues prirje që është shumë e lehtë për t'u përdorur dhe gjithashtu shumë i dobishëm. Kjo është një zgjedhje e mirë për fillestar.

Si treguesi Real Woodie CCI vepron.

Treguesi i Real Woodie CCI është shfaqur në një tabelë të veçantë nën tabelë kryesore tregtare dhe ashtu si emri sugjeron, është i bazuar në tregues tregues kanal Mallrave dhe mesataret qetë lëvizin.

Në të tregues stock ju do të vini re një shumë gjëra të shfaqet për ju. Ne do të shikojmë në secilin prej objektit gjeneruar këtu dhe qëllimin e saj për të kontribuar në suksesin tuaj në tregtare.

Për të filluar me, ka dy linja që luhaten rreth një linjë zero. Një nga dy linjave është e zezë, ndërsa një tjetër është e kuqe. Këto dy linja kalojnë njëri-tjetrin si ata të luhaten rreth vijës zero.

Ekziston edhe një vijë me pika që është krijuar përgjatë vijës zero. Ngjyra e kësaj linje me pika ndryshon në përputhje me trendin e çmimeve të tregut. Ngjyra e vijës ndryshon nga e kuqe në të gjelbër dhe anasjelltas.

Fig.1. Treguesi i Real Woodie CCI.

Ka edhe linjat e hollë vertikale që janë forma nga vijës zero në vijën e zezë lekundese. Këto rreshta hollë blu, e verdhe, gri apo të kuqe. Këto vija të kuqe vetëm kur linja lekundese zezë është nën vijën zero dhe blu vetëm kur linja lekundese zezë është mbi vijën zero. Për linjat me ngjyrë gri dhe të verdhë, ata mund të ndodhë kur vija e zezë lekundese është në të dyja anët e vijës zero.

Gjëja më e rëndësishme është nivelet që janë treguar në tabelë treguesve. Këto nivele janë në 300, 200, 100, 0, -100, -200 dhe 300. Treqind nivele janë arritur rrallë, por ata janë shumë të rëndësishme. Këto niveli janë herë që diktojnë kur në vend ose të mbyllur urdhërat tuaj.

VENDOSJA DHE mbylljes urdhra duke përdorur treguesin Real Woodie CCI.

Vendosjen e urdhrave të shesë

Urdhri shes duhet të vendoset kur të plotësohen të gjitha kushtet e mëposhtme:

Linja e kuqe lekundese merr nën vijën e zezë lekundese.
Kalimi duhet të paktën të bëhet mbi nivelin e 100.
Vija me pika në nivel zero duhet të jetë e kuqe.
Urdhri shitur duhet të jetë e mbyllur vija të zeza lekundese merr mbi vijën e kuqe lekundese. Kjo duhet të ndodhë nën nivelin zero.
Vendosjen e urdhrave blej

Urdhrat Blej janë të vendosur kur të plotësohen të gjitha kushtet e mëposhtme:

Linja e kuqe lekundese merr mbi vijën e zezë lekundese.
Kalimi duhet të paktën të zhvillohet nën nivelin e -100.
Vija me pika në vijën zero duhet të jetë e gjelbër.
Urdhri shitur duhet të jetë e mbyllur vija të zeza lekundese merr nën vijën e kuqe lekundese. Kjo duhet të ndodhë mbi nivelin zero.
Real tregues Woodie CCI

Fig.2. VENDOSJA DHE mbylljes urdhra duke përdorur treguesin Real Woodie CCI.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Real Woodie CCI Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Real Woodie CCI Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Real Woodie CCI Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Real Woodie CCI Forex Indicator.mq4
 • Copy Real Woodie CCI Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Real Woodie CCI Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Real Woodie CCI Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Real Woodie CCI Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Real Woodie CCI

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje