Të kërkimit modelet V6 Forex Treguesi

Të kërkimit modelet V6 Forex Treguesi

6591
0
SHARE

Të kërkimit modelet V6 Forex Treguesi është një tregues që është projektuar për tregtarët harmonik. Kjo është bërë për të tërhequr automatizuar modele harmonik. Treguesi kërkon disa forma të të kuptuarit të tregut Forex. Kjo nuk është treguesi më i mirë për fillestar, por në qoftë se ju kuptojnë plotësisht se si punon, ju jeni të mirë për të përdorur atë.

Të kërkimit modelet V6 Treguesi tërheq ose formon trekëndëshat divergjente. Trekëndëshat ndryshojnë jashtë kështu sinjalizuar nivelet e mundshme të hyrjes tregtisë që tregtari mund të zgjedhin për të shfrytëzuar. Ndryshe nga shumë tregues të tjerë, ky tregues nuk jep sinjal të saktë, por më tepër ajo ofron njohuri për vendosjen e urdhrave. tregtarë të ndryshëm mund të vendosë profesione të ndryshme duke përdorur këtë tregues të njëjtë, por ende të dy do të bëjnë fitime.

Ky tregues e bën përdorimin e faktit se tregu Forex nuk ka vetëm të lëvizin në një drejtim. Nëse tregu ka një prirje rritëse në treg do të rritet dhe më pas tërhiqen pak dhe pastaj të rritet përsëri. Ajo thjesht nuk do të rritet në mënyrë të vazhdueshme. Prandaj duke përdorur këtë skenar, një tregtar mund të vendosni një të shitur në mënyrë që të përfitojnë nga tërheqje, ndërsa një tjetër mund të zhvillohet një blej synimeve të dhënësit trendin afatgjatë.

Fig.1. tregues të kërkimit modelet V6 shpjegoi.

Nga grafiku i mësipërm, është e qartë se kjo nuk është gjithmonë se tregtari do të kenë mundësi të zgjedhin në mes të dy vendosjen e tregton. Ndonjëherë trekëndësh divergjente mund të ketë dy vertices e tjera janë në një pikë më të ulët se në nivelin e hyrjes.

megjithatë, ju mund të zgjidhni për të vendosur kufijtë në një nga vertices e cila është e paracaktuar të goditur së pari në mënyrë që të marrë fitim i afatit është vendosur në vertices e tjera. Për shembull, nga grafiku i mësipërm tregtari mund të ketë vendosur një të shitur në pikën e lartë të trekëndëshit të parë divergjente dhe vendin e një fitim të marrë në pikën më të ulët. Atëherë ai ose ajo mund të zgjedhin për të vendosur një kufi të blerë në të njëjtën pikë me qëllim që të marrë fitim të shesë dhe të vendos një fitim të marrë për të blerë në pikën tjetër.

Fig.2. Vendosjen e urdhrave kufi duke përdorur modelet e kërkimit V6 Treguesi.

Kur tregtare me këtë tregues, tregtari do në çdo kohë kanë tregton drejtimin në treg. Nëse përdoret mirë, treguesi është një mjet i vërtetë fitimprurëse për tregtarët harmonik. Efikasiteti i saj është kaluar mënyrë pjesa tjetër e treguesve të tjerë. Ajo ka një pabesueshme 99% në 100% efikasitet. Çdo tregtisë që është vendosur duke përdorur këtë tregues, do të rezultojë në fitime. e vetmja kohë që tregtari mund të bëjë humbje është kur ai tregton gabimisht (në kundërshtim me atë që thonë trekëndëshat).

Po në lidhje me nivelet e verdhë thye?

Kjo nivelet janë të ngjashme me nivelet e Fibonacci. Pra, ato ofrojnë të njëjtin lloj informacioni si në nivelet e Fibonacci. Ato ndihmojnë në përcaktimin se kur do të mbyllë urdhrat apo në çfarë niveli për të vendosur ndalesa tuaj.

Ajo është e mirë e këshillueshme që tregtari përdor nivelet poshtë 100% dhe veçanërisht 61.8% Niveli për nivelin e tij ose të saj të marrë fitim. Nivelet e mësipërme 100% janë të rrallë arritur dhe kështu nuk duhet të përdoret; mbyllur tregtisë tuaj më herët që ju të merrni një shans për të qëndruar në treg.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Të kërkimit modelet V6 Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Të kërkimit modelet V6 Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar kërkim modele V6 Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Kërko modelet V6 Forex Indicator.mq4
 • Copy kërkim modelet V6 Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click për kërkimin modele V6 Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Tregues kërkim modelet V6 Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr kërkim modele V6 Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Kërko Modele v6

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje