Vetë Rregullimi RSI Forex Treguesi

Vetë Rregullimi RSI Forex Treguesi

4305
0
SHARE

Vetë Rregullimi RSI Forex Treguesi është një tregues i zhvilluar për nivelin e ndërmjetëm të tregtarëve. Kjo është një tregues tregtare oshilator bazuar. Ajo mund të përdoret në trending e kushteve të tregut, si dhe në kushtet e tregut anash. Ky tregues tregtare është shumë i shqetësuar me kapjen swings lart dhe poshtë e tregut në vend se të hipur prirje për periudhën më të gjatë kohore. Shuma e pips ju doni për të rrëmbyer varet afatit të ju zgjidhni për të tregtisë. Kur ju tregtisë në afat kohor më të vogël me këtë sistem të fitojë të vogla dhe kur ju të rritur kohor të fitojë të mëdha.

Kur ju instaloni Vetë përshtatjen tregues RSI në platformën tuaj tregtare, Grafiku i juaj duhet të duket si ky:

Vetë rregullimi tregues RSI përbëhet nga dy grupe lëvizin horizontalisht dhe një oshilator që luhatet brenda intervalit të dy grupet. Oshilator sipërme (i kuq) punon si një rezistencë, ju duhet të shitur kur oshilator blu prek atë. Kur oshilator blu prek oshilator ulët (e gjelbër), ju duhet të kërkoni për blerjen.

Blerja Kushtet Përdorimi Vetë Rregullimi RSI.

– Oshilator blu i Vetëqeverisjes tregues RSI rregullimi duhet të rritet nga banda e gjelbër.
– Tregut duhet të jetë rreth të lëkundur ulët.
– Vendin pozicionin tuaj të gjatë sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
– Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm nën ritëm të ulët të kohëve të fundit.
– Merrni fitimin tuaj kur oshilator blu e Self përshtatur tregues RSI prek shiritin e kuq.

Shitja Kushtet Përdorimi Vetë Rregullimi RSI.

– Oshilator blu i Vetëqeverisjes tregues RSI rregullimi duhet të bjerë nga banda e kuqe.
– Tregut duhet të jetë rreth ritëm të lartë.
– Vendin pozicionin tuaj të shkurtër sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
– Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm mbi ritëm të fundit të lartë.
– Merrni fitimin tuaj kur oshilator blu i Vetëqeverisjes përshtatur tregues RSI prek green.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Vetë Rregullimi RSI Forex tregues është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Vetë Rregullimi RSI Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Self Rregullimi RSI Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Self Rregullimi RSI Forex Indicator.mq4
 • Copy Self Rregullimi RSI Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Vetëqeverisjen Rregullimi RSI Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Self Rregullimi RSI Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Self Rregullimi RSI Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Vetë Përshtatja RSI

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje