Forca Candle Forex Treguesi

Forca Candle Forex Treguesi

4943
0
SHARE

The Forca Candle Forex Treguesi është një tregues unike që tregon forcën e një bar, qiri ose linjë.

Shumica e tregtarëve nuk bëhen porosi pikërisht në fillim të një formacion qiri. Kryesisht ai do të zgjedhin për të parë drejtimin e qiri dhe pastaj të hapur një urdhër. Duke bërë kështu, tregtari është i vetëm në varësi të fat apo intuitë për fitimet për shkak se ajo nuk është një garanci se drejtimi i formimit qiri do të mbahet gjatë gjithë afatit të formimit qiri (M1, M5, M15, H1, H2 .... D1)

Lëvizja e tregut përcaktohet nga forcat e ndryshme, me një nga ato forca qenë forcat për shkak të tregtarëve. Nëse tregtarët vendosni të njëjtin lloj të urdhrave në një nivel të caktuar të tregut, se niveli i bëhet overbought ose oversold dhe nuk do të ketë likuiditetit në treg dhe tregu do të priren për të prapa pak për të fituar likuiditetit. Duke bërë kështu që nëse ju kishte vendosur të ndaluar humbjen tuaj, ajo mund të goditet ose nëse fondet e tua nuk ishin të mjaftueshme për t'i bërë ballë retracement për shkak të shumë ju kishte hapur të tregtisë me, atëherë llogaria juaj do të fshihen të pastër.

Për këtë arsye ajo do të jetë një avantazh shtuar për ju nëse keni qenë në dijeni të natyrës së tregut në një nivel përpara se të vendosë për të hapur një pozicion.

Kjo është në fakt arsyeja se pse ju duhet të përdorni tregues të tillë si tregues forca qiri.

Trading përdorur treguesin forca qiri

Lavdia Candles Treguesi është një informator që tregon një grafik të mjeteve tregtare ekspozuar muskujve ndërmjet qirinj demin e vogël dhe mban mbi M1 të afateve D1 si histograms kuqe dhe të gjelbër me raportet që variojnë nga 0 në 100%.

Ajo vënë në shfaqje bilancin e përgjithshëm ndërmjet forcave të tregtarëve që kanë vendosur urdhra blerë dhe ata që kanë hapur shitur pozicionet dhe ta paraqesë atë në formën përqindje. Ajo tregon fuqinë e qirinj të të gjitha afateve pavarësisht afatit të ARTE përdorur. Për shembull, nga grafiku i mësipërm është e dukshme se ka histograms që tregojnë fuqinë e M1 në D1. Forca Urdhërat shitur është treguar duke përdorur kuqe dhe forca blej përdorur green. Atëherë përqindjet janë treguar në fund të çdo Histogram.

Është e këshillueshme për të tregtari për të analizuar forcën treguar të gjithë treguesit afatit përpara se të hapet një pozicion. Nga grafiku i mësipërm është e dukshme se blerësit kanë një forcë më të madhe të lëvizur tregun kështu probabilitetin e në rritje të tregut janë të larta.

Ky tregues forca këmbimit zakonisht nuk e përdorin ose të varet nga tregues të tjerë si mesataret lëvizin ose ndonjë tjetër. Prandaj nuk do të vonojë në dhënien e informacionit të saj; Informacioni i saj është pothuajse i menjëhershëm.

Ky tregues është projektuar dhe bërë në për përdorim me platformat Metatrader4 në çdo palë të monedhës dhe duke përdorur ndonjë kornizë kohore në rangun e M1 të përditshmes.

megjithatë, tregtarët duhet të këshillohen se ky tregues nuk është e mjaftueshme në vetvete për të treguar nëse për të hapur një pozicion apo jo. Ajo gjithmonë duhet të përdoret në kombinim me treguesit e tjerë.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Forca Candle Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Forca Candle Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Forca Candle Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Strength Candle Forex Indicator.mq4
 • Kopjoni Forca Candle Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në fuqinë Candle Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Forca Candle Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Forca Candle Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Qirinj forcë

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje