Supremo FX Forex Treguesi

Supremo FX Forex Treguesi

2938
0
SHARE

Supremo FX Forex Treguesi bazohet ne aks, Mbështetja / rezistenca dhe tregtare trend. Me këtë tregues, tregtari nuk duhet të merren me analizën e tregut. E gjithë kjo është e nevojshme është për të ndjekur blej thjeshtë ose shitur sinjale të krijuara nga treguesi.

Supremo FX është projektuar kryesisht për Mbështetje dhe Rezistenca sistemet e tregtimit. Kjo do të thotë se ky tregues merr përparësi të swings çmimeve në mes të rezistencës dhe mbështetje nivele.

settings treguesi kanë shënuar të gjithë mbështetjen dhe nivelet e rezistencës; nga R1 deri L4. E mbështet dhe rezistenca janë të vendosur për të qenë e vërtetë, ndërsa Ls janë vendosur të jenë të rreme shënim të thotë për të përdorur. mbështetje dhe nivelet e rezistencës më kryesorja janë: S1-2-3 dhe R1-2-3 respektivisht.

Treguesi gjithashtu ka mundësi të tendencave në vijim të mëdha duke përdorur dy filtra prirje. Tregtari është lënë me opsionin e përdorimit të një ose dy filtra për të marrë sinjale në përputhje me trendin aktual kryesore.

Kur përdorni këtë tregues për herë të parë në çdo tabelë, ju nuk mund të shihni asnjë sinjal shfaqeshin. Si një alternativë për të pritur për një sinjale të krijuara në kuadrin aktual kohor, ju thjesht mund të toggle mes të kornizave kohore deri sa ju të merrni një sinjal mbi një prej tyre.

Fig.1. Treguesi i FX Supremo treguar jo koha e tij për të tregtuar.

Për shembull, në qoftë se ju keni filluar duke përdorur sistemin në kornizë kohore H1 dhe nuk ka sinjale treguara në tabelë, kaluar në një tjetër afat kohor duke filluar nga 5M të kornizës kohore më të lartë të lejuara në platformën tuaj deri sa ju të merrni një sinjal. Nëse ende nuk ka sinjal të krijuara vetëm përdorni treguesin në një tjetër palë të monedhës.

Supremo FX urdhëron Vendosja.

Ka dy lloje të këtij treguesi të cilat janë të llojit themelore dhe pro version. Versioni Pro është një përmirësim i versionit themelor dhe kjo është e mirë dhe më e këshillueshme që të përdorni. Të dyja ofrojnë sinjalet e tyre në këndin e majtë të tabelës.

Kur përdorni treguesin bazë, ju do të shihni sinjale në këtë formë:

Fig.2. Forma e sinjalit dhënë kur duke përdorur llojin bazë të FX Supremo.

Siç vërehet nga fotografi mësipërm treguesi i jep vetëm një linjë e sinjalit që ju tregon nëse për të blerë ose shitur duke i dhënë humbje të ndaluar dhe të synuar pikat e. Ky veprim është ai që shkon me prirje të mëdha të tregut.

megjithatë, kur duke përdorur versionin Turbo e treguesit, ju do të keni mundësi për të parë sinjale të dyfishta që do të duket si ky:

Fig.3. Forma e sinjalit të dhënë, kur duke përdorur versionin trbo e treguesit FX Supremo.

Dallimi në mes të dy llojet e treguesit është se me versionin turbo ju mund të tregtisë të dy anët e prirje në të njëjtën kohë, ndërsa me versionin bazë ju mund të tregtisë vetëm njëra anë e lëvizje.

Ndonjehere, si tregtari mund të merrni sinjale në bazë të mbështetjes dhe të rezistencës pikë, edhe pse kjo nuk do të ndodhë shumë shpesh.

Me versionin Turbo, ju keni mundësi për të tregtuar të gjitha llojet e lëvizjes së çmimeve. Kjo natyrisht do të thotë më shumë mundësi fitimi.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Supremo FX Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Supremo FX Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Supremo FX Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Supremo FX Forex Indicator.mq4
 • Copy Supremo FX Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Supremo FX Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Supremo FX Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Supremo FX Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Supremo FX

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje