TD REI Forex Treguesi

TD REI Forex Treguesi

2843
0
SHARE

TD REI Forex Treguesi është një tregues Forex Trading oshilator bazuar. Ajo mund të përdoret në kushtet e tregut trending, si dhe tregun anash. Ajo është elastike lidhur me kornizë kohore, si dhe. Ju mund të tregtisë për ndonjë kuadër kohor. Ky tregues mund të përdoret për të tregtisë çdo palë të monedhës. Ju nuk mund të tregtisë bazuar vetëm në këtë mjet. Ju duhet të përdorni tregues të tjerë si lëvizin mesataret dhe tregues të tjerë trending me tregues TD REI që të ketë një rezultat efektiv.

Kur ju instaloni tregues TD REI në platformën tuaj tregtare, Grafiku i juaj duhet të duket si ky:

Treguesi TD REI përbëhet nga dy oscillators. Një nga oscillators është një oshilator bardhë të trashë dhe një tjetër është oshilator pika-pika. Crossovers e këtyre dy oscillators gjeneron blerjen dhe shitjen sinjal. Kur oshilator bardhë kalon mbi oshilator me pika, kjo është një sinjal blej. Në mënyrë të ngjashme, kur oshilator bardhë kalon nën oshilator me pika, kjo është një sinjal të shitur. Kur ju ndiqni drejtimin e përgjithshëm të tregut, ju do të keni rentabilitetin më të lartë.

Blerja Kushtet Duke përdorur tregues TD REI.

– Tregu duhet të jetë deri trending.
– oshilator bardhë duhet të kalojnë mbi oshilator me pika.
– Vendin pozicionin tuaj të gjatë sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
– Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm nën ritëm të ulët të kohëve të fundit.
– Merrni fitimin tuaj kur oshilator bardhë kalon nën oshilator kuqe.

Shitja e Kushtet Duke përdorur tregues TD REI.

– Tregu duhet të jetë poshtë trending.
– oshilator bardhë duhet të kalojnë nën oshilator me pika.
– Vendin pozicionin tuaj të shkurtër sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
– Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm mbi ritëm të fundit të lartë.
– Merrni fitimin tuaj kur oshilator bardhë kalon sipër me pika

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

TD REI Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

TD REI Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar TD REI Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko TD REI Forex Indicator.mq4
 • Copy TD REI Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi TD REI Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi TD REI Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr TD REI Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
TD KING

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje