Ticker Trail

Ticker Trail

5072
0
Сподели

Запомнете, this indicator cannot pole past data so you must place it on the chart … Ticker Trail.mq4 (1.7 KB, 556 views) Ticker TrailCD.mq4 (2.1 KB, 509 views)
Ticker Trail.mq4 … Archive of 1000 Forex indicators – FREE! … If you think fx1618.com is cool and want to help …
Кликнете на стрелката за да ја преземете индикатор. … Ticker Trail.mq4 : mq4: 1.7 KB : 10-08: Ticker TrailCD.mq4 : mq4: 2.1 KB : 10-08: Ticker.mq4
Кликнете на стрелката за да ја преземете индикатор. … Ticker Trail.mq4 : mq4: 1.7 KB : 10-08: CyAn_2_Inst Trendline.mq4 : mq4: 3.2 KB : 10-08

 

Forex Индикатори Превземи – инструкции

Ticker Trail is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на индикатор forex е да се трансформира на акумулираните податоци историја.

Ticker Trail provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на овие информации, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Ticker Trail.mq4?

 • Download Ticker Trail.mq4
 • Copy Ticker Trail.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Почнете или да го рестартирате вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табела и временска рамка, каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно оставени во вашиот Metatrader клиентот
 • Right click on Ticker Trail.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Менување на прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Ticker Trail.mq4 is available on your Chart

How to remove Ticker Trail.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете на табелата, каде што е показател трчање во Вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “листа индикатори”
 • Одберете го индикаторот и да го избришете

Превземи Metatrader 4 платформа за тргување:

 • слободен $30 За да започнете тргување Веднаш
 • Нема потреба од депозити
 • Автоматски се кредитираат во вашиот профил
 • Нема скриени Услови

XM-не-депозит бонус
Forex Индикатори за преземање под:

Ticker Trail

Сподели
Претходна вестTII RLH
Следна статијаTII RLH

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор