Tiki

Tiki

8134
0
SHARE

The TIKI is just like the TICK indicator on the NYSE but only measures the Dow 30 stocks. Extreme readings (26-30) are indicative of buy/sell programs hitting the market.
Evaluating Stocks; TIKI Looks at Dow Stocks for Signs of Price Reversal – Indicator Measures Whether Investors Are Buying or Selling Dow Stocks >
Neither the tick nor the tiki utilize volume in their calculations, but the TRIN does. Finally, each indicator has important and distinct characteristics.
The Trin, Ticks, and Tiki are not really indicators in the sense of moving averages or the commodity channel index (CCI), but they can be used as indicators by day traders.

 

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Tiki is a Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Tiki provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

How to install Tiki.mq4?

 • Download Tiki.mq4
 • Copy Tiki.mq4 to your Metatrader Directory / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click on Tiki.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Indicator Tiki.mq4 is available on your Chart

How to remove Tiki.mq4 from your Metatrader 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Forex Treguesit Shkarko poshtë:

Tiki

SHARE
Previous articleTradeSig
Artikulli tjetërTick on Chart

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje