Trendi Champion Forex Treguesi

Trendi Champion Forex Treguesi

6270
0
SHARE

Trendi Champion Forex Treguesi tregon trendin aktual mbizotërues në tregun e Forex. Kjo është për intraday dhe afat të gjatë tregtarëve. Nuk është e rekomanduar për scalpers pasi ajo nuk është projektuar për të dhënë sinjale të sakta, kur çmimet e tregut ndryshojnë nga sasi të vogla. Kjo është një zgjedhje e përkryer për fillestar.

Treguesi punon me të gjitha palë të monedhës dhe në të gjitha afateve. Ndryshimi i afatit kohor do të ndikojë vetëm shkalla në të cilën treguesi i jep sinjalet e saj. Kur përdorni një afat kohor të ngushtë, treguesi do të priren për të dhënë sinjale më shpesh se kur duke përdorur një afat kohor më të gjatë.

Treguesi nuk rilyej dhe efikasitetin e saj është rreth 85%. Ajo është e programuar në një mënyrë të tillë që ajo është në gjendje për të zbuluar dhe për të treguar ndryshime të vogla trendin e tregut. Ndryshe nga shumica e treguesve ritëm, ky tregues është në gjendje të tregojnë qartë retracements në trendet e tregut.

Treguesi Trendi Champion është shfaqur në një tabelë të veçantë nën tabelë kryesore tregtare. Grafiku treguesit është i ndarë në dy pjesë nga një neutral (zero) linjë. Lartësia e dy seksione ndryshojnë sipas gjatësinë e bare në çdo anë. Në anën e djathtë të grafikut treguesi-së, ju do të vini re një shkallë që është pozitiv mbi vijën zero dhe negative poshtë vijës zero. Vlera maksimale e anën pozitive jo në shumicën e rasteve është e barabartë me vlerën e vlerës minimale negative.

Treguesi është përgjegjës për gjenerimin e bare gjelbër dhe të kuqe në të dyja anët e vijës neutrale. Bare e kuqe tregojnë se ekziston një trend i përgjithshëm në rënie dhe janë formuar nën vijën zero, ndërsa baret e gjelbër tregojnë se ekziston një trend i përgjithshëm rritëse e çmimeve të tregut dhe janë formuar në anën e sipërme të vijës zero. Nëse ju shikoni nga afër ju do të gjeni se dhe lëvizja e lehtë e çmimeve të tregut është reflektuar në treguesin. Për shembull, nëse bare duke u shfaqur janë të gjelbër duke treguar një tendencë ndaj rritje dhe çmimet e tregut zvogëlohet nga një sasi të konsiderueshme mbi disa shandanët dhe pastaj fillon të rritet përsëri, Kjo do të reflektohet në gjatësinë e bare në tabelë treguesi.

Fig.1. Treguesi i Forex Trendi Champion.

Sinjalet e këtij treguesi janë konsideruar të jetë kalimi në mes të hekurave me ngjyra të ndryshme. Kur gjatësia e bare fillon të ulet dhe ata e bëjnë këtë gjatë periudhës së gjatë (disa bare duke treguar rënie të njëpasnjëshme në lartësitë e tyre), kjo tregon se trendi i çmimeve të tregut është paraqitur për të ndryshuar. Megjithatë tregtari duhet të presë derisa ngjyra e bare të ndryshojë.

Duke përdorur tregues Forex Trendi Champion

Kur tregtare tregtari duhet të vënë gjërat e mëposhtme në mendje:

1. Kur ngjyra e bare ndryshon nga e kuqe në të gjelbër, është koha për të vendosur një blej.
2. Kur ngjyra e bare të ndryshojë nga e gjelbër për të kuqe, është koha për të vendosur një të shitur.

Tregtari duhet gjithmonë të jetë i kujdesshëm i gjatësisë së baret në tabelë treguesve.

1. Urdhërat duhet të vendosen vetëm në bar e dytë ose të tretë në tabelë treguesi është formuar në vend se në bar e parë.
2. Asnjë tregtisë duhet të vendoset pas bar katërt.
3. Të gjitha tregton duhet të ketë një humbje të ndaluar dhe një fitim të marrë.

Kur ai të vijë për të marrë fitime, tregtari duhet të zhvillohet një fitim të marrë në 20pips dhe një humbje të ndaluar në pikën më të ulët Dita e mëparshme. Megjithatë në qoftë se asnjë nga ndalesat është goditur dhe gjatësia e bare treguesi fillon të ulet, tregtari duhet të mbyllë rendit dhe të presin për gjatësia për të filluar në rritje përsëri në vende të një urdhri të ngjashme.

Fig.2. Vendosjen e urdhrave duke përdorur tregues Forex Trendi Champion.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Trendi Champion Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Trendi Champion Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Trendi Champion Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Trendi Champion Forex Indicator.mq4
 • Copy Trendi Champion Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Trendi Champion Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Trendi Champion Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Trend Champion Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Champion Trendi

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje