Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Treguesi

Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Treguesi

3560
0
SHARE

The Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Treguesi është një tregues teknik oshilator bazuar. Kjo është një shumë fitimprurës dhe është më e mira në treg trending. Ky tregues nuk duhet të përdoret në treg anash. Kjo është një tregues shumë dinamike Forex tregtare dhe mund të përdoret për të tregtisë çdo palë të monedhës dhe ndonjë kornizë kohore. Ajo do të gjenerojë rezultate të mira vetëm kur dikush ndjek rregullat e sistemit shumë të rreptë. Ky tregues është për tregtarët lëngshëm vetëm.

Kur ju instaloni këtë tregues në platformën tuaj tregtare, Grafiku i juaj duhet të duket si ky:

Treguesi përbëhet nga dy oscillators; kuqe dhe blu. Crossovers e oscillators blu dhe të kuqe të gjenerojnë sinjale tregtare. Kur oshilator blu është mbi oshilator kuqe, kjo është një sinjal blej. Dhe kur oshilator kuqe është mbi oshilator blu, kjo është një sinjal të shitur. Pas trendi është mashtrim kryesor i treguesit. Nëse ju jeni kundër trendit, ju kanë gjasa për të humbur.

Blerja Kushtet Përdorimi Factor Trend Vazhdimi 2.

– Tregut duhet të jetë deri trending.
– Tregu i duhen kërcim nga ritëm të ulët të kohëve të fundit.
– oshilator blu i treguesit të trend vazhdim duhet të kalojnë mbi oshilator kuqe.
– Vendin pozicionin tuaj të gjatë sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
– Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm nën ritëm të ulët të kohëve të fundit.
– Merrni fitimin tuaj kur oshilator blu kalon nën oshilator kuqe.

Shitja Kushtet Përdorimi Trendi Vazhdimi Factor 2.

– Tregut duhet të jetë poshtë trending.
– Tregut duhet të bie nga ritëm të fundit të lartë.
– oshilator kuqe e treguesit të trend vazhdim duhet të kalojnë mbi oshilator blu.
– Vendin pozicionin tuaj të shkurtër sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
– Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm mbi ritëm të fundit të lartë.
– Merrni fitimin tuaj kur oshilator blu kalon mbi oshilator kuqe.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Trend Vazhdimi Factor 2 Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Indicator.mq4
 • Copy Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Trendi Factor Vazhdimi 2 Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Trendi Vazhdimi Factor 2 Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Faktori vazhdimi 2

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje