Trendi Sentry Forex Treguesi

Trendi Sentry Forex Treguesi

6139
0
SHARE

Trendi Sentry Forex Treguesi është një tregues prirje poshtë. Kjo është kryesisht për përdorim nga tregtarët afat të gjatë. Kjo është për shkak se ajo merr një kohë shumë të gjatë për të të dhënë një sinjal. Arsyeja pas kësaj është se ka një shumë e kushteve që duhet të plotësohen në algorithm treguesi para se të vendosë në atë sinjal që do të japë.

Për këtë arsye tregtari ka për të siguruar që ai ose ajo të ketë fonde të mjaftueshme në llogarinë e tij ose të saj për të përballuar disa nga retracements që mund të ndodhë brenda tregtisë. Megjithatë, edhe kjo duke qenë fakti, ky tregues është ende një tregues shumë efikas dhe një kurrë nuk do të bëjë humbje në qoftë se ajo është përdorur si duhet dhe me mençuri. Pasi një tregtar është e hapur, ajo mund të marrë disa kohë për të tregtarit për të filluar realizimin fitime por një herë fitimet fillon të rrokulliset në, tregtari do të bëjë një sasi të konsiderueshme të parave të gatshme. Kryesisht ajo do të marrë një gjysmë dite për një sinjal të jepet. kështu, treguesi nuk është programuar për të parashikuar swings të vogël të tregut, por në vend trendet e tregut afatgjata.

Treguesi Trendi rojtar formon një vijë që ndjek çmimet e tregut në tabelë tregtare. Kjo linjë ndryshon ngjyrën e saj nga e kuqe në blu dhe anasjelltas. Treguesi gjithashtu jep një sinjal teksti që është shfaqur në këndin e sipërm të djathtë të grafikut. Teksti është ose "shkurtër" ose "të gjatë", dhe ajo është shfaqur zakonisht në shkallë kur ndryshimet ngjyra. Teksti "të gjatë" është me ngjyrë të gjelbër, ndërsa "Short" tekst është në ngjyrë të kuqe. Vetëm para ndryshimin e ngjyrës, linja tenton të ketë një rënie të thellë poshtë. Nëse ju shikoni nga afër në linjë, është e qartë se kur vija e kuqe bëhet ajo është zakonisht mbi shandanët apo bare, por kur ajo është blu, ajo është zakonisht nën shandanët apo bare për këtë çështje.

Fig.1. Treguesi Trendi rojtar futur në një tabelë.

Si të përdorni treguesin rojtar Trendi.

Para se të vendoset për të përdorur këtë tregues, ju keni për të përmbushur gjërat e mëposhtme:

– Ju duhet të ketë fonde të mjaftueshme në llogarinë tuaj në lidhje me pjesët që ju doni të përdorni në hapjen e tregton.
– Ju duhet të jetë një tregtar afatgjatë, ose ju po mendon të përdorni këtë tregues të tregtisë afat të gjatë. Kjo nuk është për scalpers.
– Duhet të jetë i durueshëm dhe të mësojnë të besojnë treguesin.

Trendi Sentry Treguesi vendosjen e urdhrave të shesë: për një tregtar për të vendosur një të shitur, teksti "Short" duhet të shfaqet. Atëherë linja duhet të jetë e kuqe dhe mbi shandanët. Si një tregtar për fitim maksimal dhe menaxhimin e rrezikut, ju duhet të vendosni porosinë tuaj brenda një periudhe të shkurtër pas "shkurtër" të tekstit dhe të ndryshojë ngjyra në të kuqe ndodh. Shmangni vendosjen e rendit tuaj shumë vonë që ju mund të përfundojnë duke e bërë një humbje.

Fig.2. Trendi Sentry Treguesi treguar se si për të vendosur një të shitur dhe të mbyllë atë.

Vendosjen e urdhrave blej: për një tregtar për të vendosur një blej, teksti "të gjatë" duhet të shfaqet. Atëherë linja duhet të jetë blu dhe nën shandanët. Si një tregtar për fitim maksimal dhe menaxhimin e rrezikut, ju duhet të vendosni porosinë tuaj brenda një periudhe të shkurtër pas "të gjatë" tekstit dhe ngjyra ndryshim në blu ndodh. Shmangni vendosjen e rendit tuaj shumë vonë që ju mund të përfundojnë duke e bërë një humbje.

Fig.3. Trendi Sentry Treguesi treguar se si për të vendosur abuy dhe gjithashtu të si për të mbyllur atë.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Trendi Sentry Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Trendi Sentry Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Trendi rojtar Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Trendi rojtar Forex Indicator.mq4
 • Copy Trendi Sentry Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Trendi rojtar Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Trendi Sentry Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Trend rojtar Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Trendi Sentry

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje