Trendi Trading Forex Treguesi

Trendi Trading Forex Treguesi

2396
0
SHARE

kjo Trendi Trading Forex Treguesi është projektuar vetëm për të treguar trendin e tregut. Çdo tregtar e di se sa e rëndësishme një trend është në tregtinë. Është shumë e lehtë për t'u përdorur ashtu si emri shkon.

Ajo një nga shumë pak treguesve që do t'ju japë njëqind për qind fitim nëse përdoret në mënyrën e duhur.

Treguesi është bërë në mënyrë të tillë që përdoruesi mund të hapur një tregti në çdo palë të monedhës në një ditë. Kjo do të thotë që ju nuk mund të hapur dy tregton me ndihmën e këtij treguesi në të njëjtën palë të monedhës në një ditë. Për shembull, në qoftë se ju vendosni të tregtisë palë EURUSD, ju vetëm mund të hapur një të blejnë apo një urdhër të shesë në një ditë në varësi të cilën treguesi ju tregon për të hapur. Por ju duhet të vini re se kjo nuk është një domosdoshmëri që ju të hapur një tregti në të gjitha çifte në një ditë që nga tregues nuk mund të tregojë se ka një trend mundësisht tregtueshëm Trading.

Ky tregues është për përdorim me MT4 dhe mund të përdoret në çdo palë të monedhës të zgjedhjes suaj. Megjithatë afati kohor më të këshillueshme për të përdorur me këtë tregues është 30 minuta pasi ajo do të tregojnë një pasqyrë më të mirë në një tregti një ditë.

Trading përdorur treguesin prirje

Hapjen e vendeve të shkurtër të tregtisë:
Tregtari duhet të presë për një shigjetë të kuqe poshtë për të treguar deri. Pastaj të shkojnë përpara dhe për të nxjerrë linja mbi vlerat maksimale dhe minimale e çmimeve të tregut në pikën ku shigjetë shfaqet. Ju mund të përdorni një linjë të gjelbër në vlerat minimale të çmimeve dhe një vijë të kuqe mbi vlerat maksimale të çmimeve. Ndarja kartelën tuaj në 30 minuta duke përdorur linjat e ndoshta verdhë horizontale. Tregtari është menduar më pas për të vendosur rendin shesë në 4-5 pips nën vlerat çmimi minimal dhe vend të ndaluar një humbje mbi vijën e kuqe. Pas kësaj ju gjithashtu mund të vendosni të marrë fitim në një nivel të zgjedhjes suaj në varësi të fitimit jeni parashikimi për të marrë.

Pozita e hapjes gjata:
Kjo është bërë në qoftë shigjeta që shfaqet është e gjelbër. Pastaj ashtu si në pozicionin shesin, të shkojnë përpara dhe të nxjerrë linja mbi vlerat maksimale dhe minimale e çmimeve të tregut në pikën ku shigjetë shfaqet. Ju mund të përdorni një linjë të gjelbër në vlerat minimale të çmimeve dhe një vijë të kuqe mbi vlerat maksimale të çmimeve. Ndarja kartelën tuaj në 30 minuta duke përdorur linjat e ndoshta verdhë horizontale. Tregtari është menduar më pas për të vendosur rendin shesë në 4-5 pips nën vlerat çmimi minimal dhe vend të ndaluar një humbje mbi vijën e kuqe. Pas kësaj ju gjithashtu mund të vendosni të marrë fitim në një nivel të zgjedhjes suaj në varësi të fitimit jeni parashikimi për të marrë.

Për objektiva të marrë fitim, ajo është e mirë në qoftë se keni vendosur se ju nuk levë shumë larg. Për shembull ju mund të synuar gjashtëmbëdhjetë pips ose më pak. Përndryshe ju mund të përdorni ndalesa zvarritës.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Trendi Trading Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Trendi Trading Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Trendi Trading Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Trend forex trading Indicator.mq4
 • Copy Trendi Trading Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Trendi Trading Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Trendi Trading Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Trend forex trading Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
prirje

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje