TrendStrength Oma Sinjalet Forex Treguesi

TrendStrength Oma Sinjalet Forex Treguesi

3805
0
SHARE

TrendStrength Oma Sinjalet Forex Treguesi është një tregues kanal i cili jep sinjale të sakta. Është shumë e thjeshtë për t'u përdorur. Treguesi është shfaqur në një tabelë tjetër, kur ajo është instaluar në MT4. Prandaj lë tabelë tregtimit të pastër në mënyrë që tregtari mund të shikojnë në treg me një shumë të qetë.

Algorithm e këtij treguesi bazohet në mesataren e nëntë mesataret lëviz. Megjithatë kjo nuk është e nevojshme për të kuptuar çështjet teknike të llogaritjeve pas operacionet e treguesit. E vetmja gjë e rëndësishme të dini është se si për të interpretuar sinjalet e dhëna nga treguesit dhe objekte të ndryshme që janë shfaqur nga treguesi.

Ai jep sinjalet e saj në përputhje me prirje mbizotëruese në atë kohë të caktuar. megjithatë, kjo nuk do të thotë se treguesi i jep sinjalet pas një periudhe të caktuar ka kaluar. Treguesi i jep sinjalin kur ka një trend të dallueshme në çmimet e tregut që vlen tregtare. Kjo është një nga disa treguesve që zbuluar tendencën e tregut në fillim të trendit; shumica e treguesit prirje presin për prirje për të formuar dhe pastaj jepni sinjal. prandaj, në qoftë se ky tregues përdoret në mënyrë korrekte, ajo mund të çojë në një fitim prej rreth 300 pips në ditë.

Fig.1. Treguesi TrendStrength Oma sinjalet ngarkuar në tabelë MT4.

Nga grafiku i mësipërm, është evidente thaty treguesi shfaqet nën tabelë kryesore tregtare. Treguesi ka tre linja channel. Vija e lartë është e kuqe, scond nga maja është usally verdhë nga defult dhe në fund të fundit është zakonisht e gjelbër në ngjyrë. Ekziston edhe një argjendi e pasur linjë që është i pozicionuar në qendër të kanalit oma. Kjo argjendi pikëzuar linjë është qendra e gravitetit të kanalit të indictor.

Pasi koha është pjekur për një tregti, treguesi do të shfaq një shigjetë në tabelë kryesore tregtare. Shigjeta mund të jetë blu ose vjollcë. Arrow blu shfaqet përballet me lart dhe kjo tregon se ka një prirje dominuese up. Shigjeta purple shfaqet përballet me poshtë dhe kjo tregon se ka një prirje dominuese poshtë në çmimet e tregut.

Vendosja tregton duke përdorur treguesin sinjalet TrendStrength Oma.

Duke përdorur këtë tregues për të tregtisë është shumë e thjeshtë. Ajo vetëm kërkon durim për një shigjetë për të dalë dhe pastaj ju vendosni një tregti në përputhje me shigjetë sinjal që është dhënë. Në qoftë se ajo është një shigjetë blu që është shfaqur, tregtari duhet të zhvillohet një urdhër të blerë në fillim të qiri të ardhshëm. Nëse shigjeta që shfaqet është purple, atëherë tregtari duhet të vendosni një qëllim të shesë në fillim të qiri të ardhshëm.

Për çdo tregti që tregtari hapet, ajo është e mirë për të përdorur një fitim të marrë. Marrë Fitimi duhet të jetë vendosur mundësisht në 10pips larg nga niveli i hyrjes. Me këtë tregues, nuk është e nevojshme që të përdorin një humbje të ndaluar për aq kohë sa ju keni vendosur që të marrë fitim në një nivel të lehtë të arritshme.

Shembull se si për të vendosur tregton.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

TrendStrength Oma Sinjalet Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

TrendStrength OMA sinjale Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar TrendStrength Oma Sinjalet Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko TrendStrength Oma Sinjalet Forex Indicator.mq4
 • Copy TrendStrength Oma Sinjalet Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi TrendStrength Oma Sinjalet Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi TrendStrength Oma Sinjalet Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr TrendStrength Oma Sinjalet Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Sinjalet TrendStrength Oma

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje