Vërtetë TL Treguesit Forex

Vërtetë TL Treguesit Forex

6689
0
SHARE

Vërtetë TL Treguesit Forex janë të destinuara për tregtarët me përvojë. Interpretimi i sinjaleve që këta tregues japin tërësisht do të varet nga të kuptuarit e tregut Forex. Ekziston mundësia e dy tregtarit për të interpretuar sinjalet e këtyre treguesve të ndryshme dhe në këtë mënyrë të vendosur dy urdhra të kundërta në treg.

Ajo përbëhet nga dy treguesve që janë v1.01 TrueTL dhe TrueTL Alert v1.01. V1.01 TrueTL Alert ka të bëjë me alarme të ndryshme të treguesit ndërsa TrueTL v1.01 është ai që është përgjegjës për shfaqjen e linjës në tabelë.

Ky tregues është i bazuar në përdorimin e linjave prirje. ajo ka 11 Linjat tendencë ndaj rritje dhe 11 Linjat poshtë prirje. Linjat rënieje janë tërhequr shkon poshtë, ndërsa linjat tendencë ndaj rritje janë tërhequr shkon deri.

Fig.1.The TrueTL treguesit shpjegohet në një tabelë tregtare.

Disa nga linjat prirje nuk janë të dukshme nëse nuk trash tabelë. Gjithashtu disa nga linjat prirje janë në të njëjtin nivel; prandaj nuk është e dukshme. Kjo është arsyeja se pse ju të gjeni se në një moment të caktuar një linjë prirje mund të duket si në qoftë se ajo e ka ndarë veten në dy. Nëse ju trash tabelë, ju do të vini re se ka disa linja prirje që janë në ngjyrë kafe. Këto linja prirje mund të jenë ose linja rënie prirje apo lart linjat prirje apo të dyja. Pastaj në qoftë se ju shikoni nga afër, ju do të shihni se ka disa nyje në disa nga linjat prirje. Nëse ju të nxjerrë në pah disa nga nyjet ju do të gjeni se është një downmax ose një upmax. Kjo nyje mund të ndodhë në vijat e bardha prirje ngjyrë apo kafe ngjyrë linjat prirje. Megjithatë downmax dhe upmax janë gjetur në linjat prirje të verdhë.

Trading using the TrueTL indicators

Kur duke përdorur treguesit TrueTL të tregtisë, tregtari kryesisht duket hëngrën raste se çmimet e tregut merr nën linjat tendencë ndaj rritje ose nën linjat rënieje.

Tregtari duhet të vendosni një qëllim shesin kur çmimet e tregut të kalojnë një linjë tendencë ndaj rritje. Në këtë pikë në treg pritet të vazhdojë në një trend poshtë për disa kohë. Nëse çmimet e tregut kalojnë çdo të linjës rënieje, tregtari duhet të zhvillohet një mënyrë buy.

në përmbledhje:

– Shitet - në qoftë se një bar / shandan kalojnë një linjë tendencë ndaj rritje.
– Blej - në qoftë se një bar / shandan kalojnë një linjë rënieje.

Pas vendosjes asnjë mënyrë tregtari duhet të vendosin nivelet e ndaluar.

Si mund të tregtari të dalluar se ku për të vendosur nivelet e ndaluar? Tregtari duhet të vendosin të marrin fitimet e urdhrave të shesë në nivelin më të ulët se tregu goditi në një ditë më parë. Në rastin e urdhrave të blej, tregtari duhet të zhvillohet fitime të marrë në nivelet më të larta të një ditë më parë.

Për nivelet e humbje të ndaluar, tregtari duhet të kufizojnë veten ose veten në një nivel të 150 pika që është 15 pips

NB: Tregtari nuk duhet të zhvillohet një tregti kur një tregti të mbyllet nga ndalesat, përveç nëse një sinjal është dhënë (Kalimi ndodh).

Shembuj shpjeguar se si për të vendosur tregton.

Fig.2. Vendosja e një tregti blej përdorur indikatorët TrueTL.

Fig.3. Vendosja e një tregti të shitur duke përdorur treguesit e TrueTL.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

True TL Forex Treguesit është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

True TL Forex Treguesit siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar vërtetë TL Forex Indicators.mq4?

 • Shkarko True TL Forex Indicators.mq4
 • Copy True TL Forex Indicators.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Vërtetë TL Forex Indicators.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi True TL Forex Indicators.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr True TL Forex Indicators.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
TL vërtetë

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje