Ultimate Blej Shitet Treguesi Sekret

Ultimate Blej Shitet Treguesi Sekret

8853
0
SHARE

Ultimate Blej Shitet Treguesi Sekret vjen në struktura të ndryshme të kujdesem për kërkesat e tregtarëve të ndryshme. Këto struktura janë kryesisht katër në numër. Tregtari duhet të sigurojë që ai zgjedh një të saktë që të gjitha janë përdorur në mënyra të ndryshme dhe kërkojnë mënyra të ndryshme të instalimit apo ngjitjes në platformën MT4. Të gjitha katër struktura treguesi kanë një algoritëm të ngjashme me dallime të qenë agjentët për të cilat për të përdorur me dhe si të bashkëngjitni treguesit. Megjithatë për shumicën e ndërmjetësit si XM, tregtari mund të ngarkesës të gjithë treguesit në platformë dhe të përdorin të gjithë ata në kombinim.

Siç shihet nga grafiku i mësipërm, të gjitha struktura punojnë në mënyrë të sam. Por ka një ndryshim të vogël në mes të buysell(s) dhe kodi buysell(s). buysell4code jep sinjal të saj një qiri përpara Buysell4. E njëjta gjë ndodh me Buysell5code dhe Buysell5.

The Ultimate blej shes algoritëm të fshehtë është i bazuar në një kombinim të katër tregues porosi së bashku me disa filtra të veprimit të çmimeve që janë të inkorporuar. Kjo e bën atë zhurmë të lirë duke e bërë atë shumë të efektshme në sinjalet e saj.

Karakteristikat e Ultimate blej shes tregues të fshehtë

Ne do të shikojmë në Buysell4 në këtë artikull. Por duke punuar saj është i njëjtë me të tjerët dhe në qoftë se ju e kuptoni se si të përdorin atë, ju mund të përdorni pjesën tjetër, si dhe.

Treguesi është përgjegjës për formimin e shigjeta blu dhe të kuqe në tabelë kryesore tregtare. Vetë treguesi shfaqet megjithatë në një tabelë të veçantë nën tabelë kryesore tregtare. Ka disa informacione në lidhje me nivelin e të marrë fitim, ndalo humbjen, madhësive të shigjetës, Gjendja e alarme dhe prirje që shfaqet në këndin e majtë të tabelës kryesore tregtare. Nuk është linjë që është tërhequr në grafikun e treguesit. Kjo linjë është tërhequr sipas swings tregut. Ajo në fakt ndjek trendin e tregut.

Fig.1. Grafiku tregon tiparet e Ultimate blej shes tregues të fshehtë.

Ngjyra e vijës ndryshon në përputhje me trendin e çmimeve të tregut në mes të ngjyrave blu dhe të verdhë. Nëse tregu është në një trend poshtë linjë do të jetë e verdhë dhe nëse tregu është blu në ngjyrë vija është blu në ngjyrë.

Për buysell4, ka një shigjeta e kuqe dhe blu që shfaqet kur ngjyra e linjës ndryshon nga blu në të verdhë dhe të verdhë në blu respektivisht. Kjo megjithatë nuk është rasti me të gjitha struktura e tjera të këtij treguesi.

Sinjalet tregtare e Ultimate blej shes tregues të fshehtë, janë dhënë kur ngjyra e linjës ndryshon. Në këtë kohë shigjetat janë formuar edhe. Kur ngjyra e linjës ndryshon nga blu në të verdhë dhe një shigjetë e kuqe është formuar, atëherë kjo është një tregues i shitur. Ne anen tjeter, nëse ngjyra e linjës ndryshon nga e verdhë në blu dhe një shigjetë blu është formuar, atëherë nuk është një sinjal blej.

Si të përdorni Ultimate blej shes tregues të fshehtë të tregtisë.

Vendosja e një të shitur: tregtari duhet të zhvillohet një shesin kur ngjyra e linjës në tregues stock ndryshime nga blu të verdhë dhe një shigjetë e kuqe duket. Ju gjithashtu duhet të vendosni humbje të ndaluar dhe për të marrë fitim siç tregohet në këndin e majtë të tabelës kryesore tregtare. megjithatë, në qoftë se ndalesa nuk janë aktivizuar, urdhri duhet të mbyllet nëse ngjyra e linjës ndryshon nga e verdhë në blu.

Vendosja e një blej: tregtari duhet të zhvillohet një blej kur ngjyra e linjës në tregues stock ndryshime nga e verdhë në blu dhe një shigjetë blu duket. Ju gjithashtu duhet të vendosni humbje të ndaluar dhe për të marrë fitim siç tregohet në këndin e majtë të tabelës kryesore tregtare. megjithatë, në qoftë se ndalesa nuk janë aktivizuar, urdhri duhet të mbyllet nëse ngjyra e linjës ndryshon nga blu në të verdhë.

Shembull se si në vend urdhërat.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Ultimate Blej Shitet Treguesi Sekret është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Ultimate Blej Shitet Treguesi Sekret siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Ultimate Blej shesë Secret Indicator.mq4?

 • Shkarko Ultimate Blej shesë Secret Indicator.mq4
 • Copy Ultimate Blej Shitet Sekret Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Ultimate Blej Shitet Sekret Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Ultimate Blej shesë Secret Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Ultimate Blej shesë Secret Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Ultimate Blej Shitet Sekret

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje