Virtual Trade Monitor Forex Treguesi

Virtual Trade Monitor Forex Treguesi

4399
0
SHARE

Virtual Trade Monitor Forex Treguesi është një lloj i një robot që tregton praktikisht. Tregton që ju shihni atje nuk janë reale, por vetëm një gjë virtuale e asaj që tregtari është menduar për të bërë.

Fig.1. Duke monitoruar virtuale tregtisë ngarkuar në tabelë kryesore tregtare.

Prandaj, tregtari mund të supozojmë se çfarë monitoruar tregtisë virtuale dhe tregton hapura kur monitor virtual tregtisë hap degën e saj. Megjithatë ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm dhe të vëmendshëm që tregton tona do të jetë gjithmonë pas ato të monitoruar virtuale tregtisë; që do të thotë se ju do të vendosjen e rendit më vonë (pas) sinjali tashmë është dhënë dhe diku kanë kaluar.

Nga figurën më poshtë etiketave nën Nr. B / S kolona janë llojet e urdhrave (ose të shesë ose të blejë). Pastaj etiketat nën kolonën e të palës janë palë të monedhës urdhrat e të cilit janë hapur. Ajo gjithashtu tregon se sa shumë urdhra të blerë dhe sa janë hapur urdhra të shitur. Atëherë kjo tregon dallimin në mes të blerë dhe shitur urdhërat. Ajo gjithashtu tregon tendencën dominuese e palë të monedhës që ju keni hapur vetëm. Shifra e mësipërme është bosh pasi parakohshme shtënë është marrë kur tabelë është në linjë. Në qoftë se në internet etiketat do të ketë vlera respektivisht.

Ka disa karakteristika të monitoruar virtuale tregtisë se tregtari është i menduar për të konfiguruar sipas shijes së vet. Këto opsione janë si më poshtë.

ShowJumpAlert (e vërtetë / e rreme). Kur të vendosur të vërtetë, tregtari do të informohet për çdo kërcim nga një kuti alarm me zë.
Çiftet vetëdallojë (e vërtetë / e rreme). Kur ajo është e vendosur për të vërtetë, virtuale Monitor Trade teste në qoftë se ndërmjetësi juaj mbështet palë origjinale të monedhës apo alternativë (IBFX) dhe zgjedhur atë të përshtatshëm. Kur ajo është e vendosur të rreme, ai përdor palë IBFX. Megjithatë tregtar mund të prishësh ato nën "Custom Çiftet shitur" dhe "Custom Blej Çiftet".
ShowJumps (e vërtetë / e rreme). Kur tregtari vendos atë në të vërtetë, hedhje do të tregohet nga linjat dhe shigjeta visually.

Shifra e mësipërme tregon tregojnë kërcejnë vendosur të rreme. Ju mund të vini re vijën "Asnjë palë kërcyer ka ndodhur deri më tani! Ende duke pritur për të kërcejnë e ardhshme ".

Custom BLINI palë dhe me porosi palë të shitur. Ajo është përdorur vetëm nëse AutoDetectPairsis vendosur të rreme! Nese jo, By default set alternative e çifte përdoret, por ju mund të vënë në vetë çifte tuaj.
DisplayJumpInfo (e vërtetë / e rreme). Nëse keni vendosur atë për të vërtetë, Virtual Monitor Tregtisë do të tregoni më poshtë shuma e shitur / blerë çifteve materiale shtesë e kërcimit së fundit. Sidomos koha që ka kaluar që kërcejnë ndodhur.
ShowBaskedBackground (e vërtetë / e rreme). Nëse tregtari vendos për të vendosur atë për të vërtetë, sfondi i treguesit shportës do të jetë me ngjyrë të kuqe (shitur palë) dhe të gjelbër (blej palë). Kjo është vetëm për të ndihmuar në dhënien e një përshtypje të mirë vizuale dhe bën më të lehtë për të bërë dallimin në mes të sipërme "zonën e shitur" dhe më të ulët "zonën e blerë". Kur vendosur atë të rreme për ta kthyer mbrojtje nga drita sfond off.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Virtual Trade Monitor Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Virtual Trade Monitor Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Virtual Trade Monitor Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Virtual Trade Monitor Forex Indicator.mq4
 • Kopjoni Virtual Trade Monitor Forex Indicator.mq4 për Metatrader dosjen tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click on Virtual Tregtisë Monitor Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Virtual Trade Monitor Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Virtual Trade Monitor Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Virtual Monitor Tregtisë

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje