Waddah Attar Shpërthimi Forex Treguesi

Waddah Attar Shpërthimi Forex Treguesi

9514
0
SHARE

Waddah Attar Shpërthimi Forex Treguesi ishte programuar nga Waddah Attarit, një tregtar në botën arabe. Ky tregues është një kompleks pak për t'u përdorur dhe kërkon një përqendrim, por kjo është një përshtatje shumë e mirë sidomos për fillestar.

Treguesi është i përshtatshëm për tregtarët intraday, si dhe scalpers. Por për të përdorur në Scalping, ju do të keni për të përdorur një kornizë të ulët / të forta kohë. Ajo është programuar për të zbuluar dhe për të treguar edhe ndryshimet më të vogla në trendin e tregut.

edhe pse kompleks, ky tregues ka një efikasitet shumë të lartë prej rreth 90%. Kjo është një tregues që ju mund të besimit mbi të tregtisë. megjithatë, ju keni për të në frontin e tabelës 24 orë ose me pas ju vendosni një qëllim që sinjaleve ndryshimet e saj shumë të papritur disa herë.

Të kuptuarit se si ky tregues vepra.

Ky tregues është shfaqur në një tabelë të veçantë dhe kjo bazohet në MACD dhe grupet. MACD është në të vërtetë një përgjegjës për Histogram që është formuar, ndërsa bandat janë përgjegjës për linjën që lëviz së bashku në tabelë tregues.

Histogram që është formuar në tabelë tregues, përbëhet nga bare gjelbër dhe të kuqe të lartësive të ndryshme. Lartësia e hekurave matet nga një linjë zero lart.

By default shkallë vertikale e këtij treguesi është vendosur për të filluar nga zero. megjithatë, ajo nuk ka një limit në lartësinë larti se ai mund të arrijë. Niveli i lartë i Listat shkallës vertikale varet nga lartësia e bare që janë formuar. Secili nga bare të formuara në tabelë tregues korrespondojnë me një shandan në tabelë kryesore tregtare.

Baret e kuqe janë formuar kur ka një trend poshtë në çmimet e tregut, ndërsa baret e gjelbër janë formuar kur ka një tendencë ndaj rritje në çmimet e tregut. Lartësia e bare tregon vëllimin e çdo shandani dhe kështu fuqinë e forcave që janë të shtyrë çmimet e tregut në drejtim që ata janë duke lëvizur.

Fig.1. Duke përdorur treguesin Shpërthimi Waddah Attar të tregtisë.

për shembull, nëse gjatësia e bare kuqe është shumë e gjatë, kjo tregon se trendi poshtë është e fortë dhe e njëjta vlen edhe për baret e gjelbër.

Linja Sienna ngjyrë që është tërhequr në tabelë treguesve gjithashtu ndihmon në duke treguar fuqinë e trendin e tregut aktual si përshkruar nga Histogram. Kur forca është e lartë, linja do të priren për të formuar një formë dënim si rezultat i lëviz lart e poshtë kur forca e trendit shkon poshtë.

Duke përdorur shpërthimi Waddah Attar të tregtisë.

Ka disa rregulla që ju duhet të përmbahen kur tregtare me tregues Explosion Waddah Attar. Këto rregulla përfshijnë:

Ju duhet të vendosni porosinë kur gjatësia e bare tregues (bare në tabelë tregues) është mbi vijën Sienna ngjyrë.
Blej urdhërat janë të vendosur kur një bar të gjelbër është krijuar.
urdhërat shesim të shfaqet kur një bar të kuqe është krijuar.
Trading duhet të kufizohet në bar e dytë që është formuar në tabelë treguesve pas ngjyra e ndryshimit bare.
Kur tregtare që ju mund të vendosni të përdorni nivelin e ndaluar ose ju mund të vendosë për të mbyllur urdhërat tuaj, kur një sinjal të kundërt është dhënë; kjo varet se si ju doni të tregtisë.

Fig.1. Duke përdorur treguesin Shpërthimi Waddah Attar të tregtisë.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Waddah Attar Explosion Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Waddah Attar Explosion Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Waddah Attar Explosion Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Waddah Attar Explosion Forex Indicator.mq4
 • Copy Waddah Attar Shpërthimi Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Waddah Attar Shpërthimi Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Waddah Attar Explosion Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Waddah Attar Explosion Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Waddah Attar Explosion

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje